جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اعزام بیش از 10 هزار مبلغ به سراسر کشور - صفحه اصلی

 

 

اعزام بیش از 10 هزار مبلغ به سراسر کشور

اعزام بیش از 10 هزار مبلغ به سراسر کشور


مدیرکل امور تبلیغی دفترتبیلغات حوزه علمیه قم در برنامه گفتگوی خبری با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و شروع فعالیت مبلغان،گفت:ثبت نام از 24اردیبهشت ماه آغاز شده است.

 

کمالی با بیان این که امسال بیش از 10 هزار مبلغ به سراسر کشور اعزام می شوند خاطرنشان کرد:دسته اول اعزام عمومی،دسته دوم نخبگان که چهره های شاخص حوزه اند دسته سوم گروه های تبلیغی درمساجد و مدارس درکمپین ترک اعتیاد فعالیت می کنند ودسته چهارم ،خواهران که از پنج خرداد ماه اعزام می شوند.

 

وی افزود: راهکار مقابله با آسیب اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، بصیرت افزایی ، دشمن ستیزی و ولایتمداری از جمله مباحثی است که در الویت تبلیغی مبلغان است.

 

مدیرکل امور تبلیغی دفترتبلیغات حوزه علمیه قم با بیان این که دفتر تبیلغات اسلامی اولین نهاد تبلیغی در کشور است گفت:یکی از ماموریت های اصلی این نهاد، شناسایی، آموزش و اعزام مبلغان است.

 

کمالی با اشاره به این که آسیب های اجتماعی از جمله دغدغه رهبرمعظم انقلاب است افزود:نهادهای تبلیغی در عرصه ی تبلیغ باید به روز و تحول آفرین باشند.

 

وی از برگزاری دوره های کارگاهی آموزشی برای مبلغان خبر داد و گفت:حوزه های علمیه باید از زمان تحصیل در کنار دروس اصلی، طلاب را با تبلیغ آشنا کنند.

 

مدیرکل امور تبلیغی دفترتبلغات حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد:تفاهم نامه همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور امضاء شده و بیش از 300مبلغ در زمینه پیشگیری از اعتیاد اعزام شده اند.

 

مدیرکل اطلاع رسانی و تبیلغ نوین دفتر تبیلغات اسلامی در ارتباط تلفنی با برنامه گفت:دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به ضرورت و اهمیت فضای مجازی برای شناسایی آسیب ها و انتقال مفاهیم ناب اسلامی هشت سالی است که اقدام به تاسیس اداره ای تحت عنوان اداره کل اطلاع و تبلیغ نوین اسلامی کرده است.

 

جعفری از سواد رسانه ای به عنوان پاشنه آشیل در بهره گیری از فضای مجازی یاد کرد و گفت:برای آسیب شناسی  در این فضا گروه های آموزش دیده در قالب مبلغان سواد مجازی فعالیت می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد:بیش از 2هزار مبلغ در زمینه فضای مجازی شناسایی و تربیت شده اند،که در زمینه سبک اسلامی،پاسخگویی به شبهات و فرهنگ استفاده صحیح در این فضا تلاش می کنند.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.