رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اعزام تیم‌های 2 رده سنی سه‌گانه قم به رقابت‌های قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام تیم‌های 2 رده سنی سه‌گانه قم به رقابت‌های قهرمانی کشور


دبیر هیئت ورز‌ش‌های سه‌گانه استان قم از اعزام تیم‌های دو رده سنی ورزش سه‌گانه قم به رقابت‌های قهرمانی پسران کشور خبر داد.

دبیر هیئت ورز‌ش‌های سه‌گانه استان قم:

احمد صالح امروز در قم، اظهار کرد: ما به دلیل اینکه از نظر مالی در محدودیت هستیم و امکان پرداخت مبلغ مورد نظر فدراسیون برای ورودی رقابت‌های لیگ برتر سه‌گانه کشور را نداریم تنها در مسابقات قهرمانی کشور به دنبال نشان‌ دادن توانایی ورزشکاران سه‌گانه قم هستیم.

وی ادامه داد: سال گذشته در رده‌های سنی پایه عملکرد خوبی در مسابقات کشوری سه‌گانه داشتیم و امسال نیز که رقابت‌های سه‌گانه قهرمانی کشور از بیست و ششم شهریور ماه آغاز می‌شود تیم‌های اعزامی هیئت ورزش‌های سه‌گانه قم به دنبال کسب مقام‌های برتر خواهند بود.

دبیر هیئت ورزش‌های سه‌گانه استان قم بیان کرد: در اسفند ماه سال قبل بود که تیم هیئت ورزش‌ سه‌گانه استان قم در پیکارهای سه‌گانه قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور با حریفان خود به رقابت پرداخت و سرانجام با کسب مقام سوم به کار خود پایان داد.

وی تصریح کرد: سه‌گانه‌کاران قم در تلاش برای دستیابی به این موفقیت تمرینات سختی را در هر سه رشته دو و میدانی، دوچرخه‌سواری و شنا انجام داده بودند و امسال نیز با انگیزه بالا در رقابت‌های قهرمانی کشور به دنبال رسیدن به موفقیتی ارزنده‌تر هستند.

صالح با بیان اینکه ورزشکاران سه‌گانه با توجه به استانداردهای فدراسیون جهانی در رده‌های سنی مختلف و مسافت‌های تعیین شده هر رشته با یکدیگر رقابت می‌کنند، بیان کرد: از روز پنجشنبه هفته جاری یعنی بیست و پنجم شهریور ماه مسابقات قهرمانی کشور آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه هیئت ورز‌ش‌های سه‌گانه استان آذربایجان شرقی میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد، اضافه کرد: ورزشکاران قم راهی این رقابت‌ها شده‌اند و برای کسب عناوین برتر مسابقات قهرمانی سه گانه کشور در دو رده سنی در تبریز با حریفان مسابقه می‌دهند.

دبیر هیئت ورزش‌های سه‌گانه استان قم با بیان اینکه این رقابت‌ها در منطقه ائل‌گلی تبریز به انجام می‌رسد، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون سه‌گانه مسابقات قهرمانی سه‌گانه کشور در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان به انجام می‌رسد و در پایان به نفرات اول تا سوم جوایز ارزنده‌ای اهداء خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اسامی تیم‌های شرکت کننده در این دوره از مسابقات، بیان کرد: ورزشکاران سه‌گانه قم در تلاش برای کسب عناوین برتر این پیکارها باید با تیم‌های هیئت خراسان جنوبی، کیش، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، لرستان، گلستان، اصفهان، قزوین و کردستان رقابت کنند.

صالح با اشاره به مسافت‌های پیش‌بینی شده برای رقابت‌های هر دو رده سنی، خاطرنشان کرد: در رده سنی نونهالان، ورزشکاران شرکت کننده 200 متر شنا، پنج کیلومتر دوچرخه‌سواری و 1250 متر دو و میدانی انجام می‌دهند تا برترین‌های این رده سنی مشخص شوند.

وی یادآور شد: همچنین رقابت‌های رده سنی نوجوانان شامل 350 متر شنا، 10 کیلو متر دوچرخه‌سواری و 2500 متر دو و میدانی است و بعد از کسب مقام سوم رده سنی نوجوانان کشور در سال قبل امیدواریم که در این دوره رتبه‌ای بهتر به نام تیم قم به ثبت برسانیم./ فارس

آدرس کوتاه :