جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

اعزام دو و میدانی‌کاران قم به دومین مرحله لیگ دو و میدانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام دو و میدانی‌کاران قم به دومین مرحله لیگ دو و میدانی کشور


رئیس هیئت دو و میدانی استان قم گفت: دو و میدانی‌کاران قم در دومین مرحله لیگ دو و میدانی کشور با رقبای خود در 12 تیم شرکت کننده در این دوره به رقابت می‌پردازند.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم خبر داد

علی رضایی  اظهار کرد: در مرحله نخست فصل جدید مسابقات لیگ دو و میدانی باشگاه‌های کشور دو نماینده داشتیم که در رشته‌های پرش با نیزه و پرش سه‌گام توانستند مقام‌های قهرمانی و نایب قهرمانی این مرحله را به خود اختصاص بدهند.

وی ادامه داد: محمدمحسن ربانی در رشته پرش با نیزه همانند یک دهه اخیر که در صدر برترین‌های این رشته قرار می‌گیرد بار دیگر از تجربه خود به خوبی استفاده کرد و در جدال با دیگر مدعیان این رشته موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی لیگ برتر شد.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم افزود: دیگر چهره موفق دو و میدانی قم در مسابقات این مرحله لیگ دو و میدانی مردان باشگاه‌های کشور میلاد دریساوی بود که در رشته تخصصی خود یعنی پرش سه‌گام در جایگاه دوم ایستاد و عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.

وی تصریح کرد: امسال اتفاق بسیار مهمی که در لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور برای نخستین‌بار در تمام دوران برگزاری این رقابت‌‌ها رخ داد، برگزاری لیگ کشور با حضور 13 تیم بود که این نشان از سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها در این رشته ورزشی مادر است.

رضایی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون دو و میدانی کشورمان، نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور در شرایطی مرحله نخست خود را پشت سر گذاشت که چهره‌های شاخص این رشته در ترکیب سیزده تیم به میدان رفتند و لیگ جذابی را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: با توجه به مهلتی که فدراسیون دو و میدانی برای ثبت نام تیم‌های علاقمند به شرکت در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور در نظر گرفته بود، تیم‌های مقاومت خوزستان، شهرداری سنندج، و شرکت طنین موج‌های آبی از جمله شرکت کنندگان در این دوره هستند.

رئیس هیئت دو و میدانی استان قم افزود: همچنین تیم‌های کاسپین قزوین، شهرداری تبریز، بتن شیب کرمانشاه، آرین بتن ساوه، نیروی هوایی، افضل‌توس خراسان رضوی، نفت فلات قاره ایران، سبک‌سازان شرق خراسان شمالی، پارس‌مهر فارس و مس کرمان نیز امسال در لیگ دو و میدانی شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تیم دو و میدانی نفت با 30 ورزشکار بیشترین تعداد ورزشکار را در لیگ امسال دارد، عنوان کرد: نکته جالب مسابقات امسال در این است که تمام تیم‌ها حداقل از 10 ورزشکار در ترکیب خود استفاده کرده‌اند و نمایندگان قم در ترکیب تیم طنین‌ موج‌های آبی به میدان می‌روند.

رضایی در پایان با اشاره به مشخص شدن میزبان برگزاری رقابت‌های مرحله بعد لیگ برتر دو و میدانی کشور، اظهار کرد: بعد از اینکه نخستین مرحله رقابت‌های لیگ برتر در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، مرحله دوم لیگ در شیراز به انجام می‌رسد و تهران بار دیگر میزبانی مرحله سوم را انجام می‌دهد.

آدرس کوتاه :