جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

اعزام رکاب‌زنان قم به رقابت‌های جاده قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام رکاب‌زنان قم به رقابت‌های جاده قهرمانی کشور


رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم از اعزام رکاب‌زنان قم به 2 رده سنی رقابت‌های دوچرخه‌سواری جاده قهرمانی کشور خبر داد.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم خبر داد

بعد از اعزام‌هایی که در هر دو بخش آقایان و بانوان به مسابقات لیگ‌های کورسی و کوهستان دوچرخه‌سواری باشگاه‌های کشور داشتیم، اعزام دیگری از هیئت دوچرخه‌سواری قم به رقابت‌های جاده قهرمانی کشور انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور در رده‌های سنی امید و بزرگسالان بخش آقایان اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی فدراسیون دوچرخه‌سواری، مسابقات قهرمانی کشور در رشته جاده از امروز دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت‌ماه به مدت دو روز برگزار می‌شود.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم اضافه کرد: میزبانی این دوره از پیکارها را شهر تهران بر عهده دارد و تیم‌هایی از 31 استان برای حضور در مسابقات رده‌های سنی امید و بزرگسالان دوچرخه‌سواری قهرمانی جاده کشور اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه استان‌های شرکت کننده براساس سهمیه اختصاص یافته از سوی فدراسیون دوچرخه‌سواری در چهار گروه‌ تقسیم‌بندی شده‌اند، اضافه کرد: بر این اساس تیم‌های اعزامی از استان‌های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، لرستان، اصفهان، زنجان، کرمان و یزد مجاز به اعزام پنج ورزشکار شامل سه نفر در رده سنی بزرگسالان و دو رکاب‌زن در رده سنی امید هستند.

حججی تصریح کرد: استان‌های مرکزی، همدان، خراسان رضوی و مازندران امکان اعزام چهار ورزشکار شامل دو دوچرخه‌سوار در رده سنی بزرگسالان و دو رکاب‌زن رده سنی امید را دارند و استان‌های اردبیل، کرمانشاه، گیلان، گلستان، خراسان جنوبی، سمنان، فارس، قزوین و خوزستان دارای سه سهمیه هستند.

وی با بیان اینکه قم دارای دو سهمیه حضور در این رقابت‌ها است، اضافه کرد: قم به همراه ایلام، کردستان، آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی دارای دو سهمیه است.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم با بیان اینکه دیگر استان‌ها نیز مجوز اعزام یک نماینده در هر رده سنی را دارند، تصریح کرد: امسال هدف ما حضور در تمام رقابت‌هایی است که طبق تقویم فدراسیون دوچرخه‌سواری برگزار می‌شود تا توانمندی دوچرخه‌سواری قم را بالا ببریم.

وی افزود: 50 رکاب‌زن نخست رنکینگ انفرادی مسابقات استقامت رده‌های سنی امید و بزرگسالان کشور به همراه 10 دوچرخه‌سوار برتر رنکینگ انفرادی امید و 12 ورزشکار برتر رنکینگ جوانان سال 93 که وارد گروه سنی امید در سال 94 شده‌اند، در صورتی‌ که در لیست ورزشکاران اعلام شده تیم منتخب هر استان نباشند، به صورت آزاد با ارائه معرفی‌نامه از استان خود مجاز به شرکت در این مسابقات هستند.

حججی اضافه کرد:‌ این نفرات در صورت کسب امتیاز فقط امتیاز آنها در رده‌بندی انفرادی خود فرد محاسبه خواهد شد و برای استان این دوچرخه‌سواران در نظر گرفته نمی‌شود به همین دلیل تمام استان‌ها باید از ورزشکاران بومی همان استان استفاده کنند.

وی با اشاره به شرایط شرکت کنندگان در این رقابت‌ها اضافه کرد: داشتن بیمه ورزشی سال جاری، به همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی در مسابقات قهرمانی کشور و معرفی‌نامه از هیئت دوچرخه‌سواری و اداره‌کل ورزش و جوانان استان مربوطه الزامی است؛ علیرضا تنباکویی و محمدرضا نباتی رحمتی نمایندگان قم در این رقابت‌ها هستند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم در پایان اظهار کرد: این رقابت‌ها در دو رشته تایم‌تریل انفرادی و استقامت جاده برگزار می‌شود و رکاب‌زنان شرکت کننده روز سه‌شنبه بیست و دوم اردیبهشت‌ماه در تایم‌تریل و روز چهارشنبه در استقامت جاده با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

// فارس

آدرس کوتاه :