رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

اعزام فرنگی‌کار قم به رقابت‌های جهانی قطعی شده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: بعد از کسب مقام نایب قهرمانی آسیا اعزام فرنگی‌کار مستعد و آینده‌دار قم به رقابت‌های جهانی قطعی شده است.

حلوایی عنوان کرد؛

محسن حلوایی اظهار کرد: برای انتخاب نفرات تیم ملی اعزامی به رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان، نتایجی که فرنگی‌کاران نوجوان در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده‌اند تاثیر زیادی در نظر کادر فنی تیم ملی برای حضور موفق در مسابقات جهانی دارد.

وی ادامه داد: از بین نفراتی که در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان راهی رقابت‌های نوجوانان آسیا شده بودند، یک نماینده از استان قم نیز حضور داشت و خوشبختانه در وزن 46 کیلوگرم این دوره از پیکارها موفق به کسب مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: این فرنگی‌کار مستعد و خوش‌آتیه محمدجواد رضایی است که بعد از درخشش در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان کشور، جام بین‌المللی یادگار امام و انتخابی‌های تیم ملی نوجوانان، توانست راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا شود.

وی یادآور شد: محمدجواد رضایی سال گذشته نیز شایستگی همراهی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان را در مسابقات قهرمانی آسیا یا جهان داشت اما اعزام به رقابت‌های آسیایی و جهانی نصیب وی نشد تا با کسب تجارب بیشتر امسال به جمع افتخارآفرینان کشتی کشورمان ملحق شود.

حلوایی بیان کرد: به لطف خدا و با همت و تلاشی که مربیان کشتی قم، کادر فنی تیم ملی و کشتی‌گیر شایسته استان قم یعنی محمدجواد رضایی داشت، این کشتی‌گیر در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا که خرداد ماه در دهلی‌نو پایتخت هندوستان برگزار شد، به مقام نایب قهرمانی و نشان نقره دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: محمدجواد رضایی در دور نخست این پیکارها به قرعه استراحت برخورد کرد و بعد از آن برابر کشتی‌گیرانی از کشورهای ازبکستان، قزاقستان و قرقیزستان به میدان رفت و با کسب مقام نایب قهرمانی این پیکارها شایستگی‌های خود را برای حضور در مسابقات جهانی نشان داد.

رئیس هیئت کشتی استان قم بیان کرد: اکنون رضایی انتخاب شده کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان برای حضور در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان است، پیکارهایی که شهریور ماه سال جاری در قاره اروپا به انجام خواهد رسید.

وی یادآور شد: رضایی به همراه علیرضا نجاتی که فرنگی‌کار وزن 50 کیلوگرم است از ششم تیر ماه در دور جدید تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان حضور یافتند و پس از تمرینات متنوع خود را آماده پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان می‌کنند.

حلوایی اضافه کرد: فرنگی‌کاران نوجوان که خود را برای شرکت در رقابت‌های جهانی بوسنی هرزگوین آماده می‌کنند زیر نظر علی اشکانی تمرینات خود را انجام می‌دهند و سرپرستی این تیم را نیز مربی خوشنام کشتی قم یعنی سید موسی طباطبایی بر عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان برای حضور در مسابقات جهانی بوسنی و هرزگوین بار دیگر از اوایل هفته آینده به میزبانی خانه کشتی شماره 2 تهران و با تمرین ایستگاهی زیر نظر کادر فنی آغاز خواهد شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم در پایان اظهار کرد: اردوی جدید تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان از 22 تیر ماه جاری از سر گرفته می‌شود در حالی که رقابت‌های کشتی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای سوم تا هشتم شهریور ماه سال جاری در کشور بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :