جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اعزام فرنگی‌کار نوجوان قم به مسابقات بین المللی ترکیه - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام فرنگی‌کار نوجوان قم به مسابقات بین المللی ترکیه


دبیر هیئت کشتی استان قم گفت: فرنگی‌کار مستعد و آینده‌دار قم در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به رقابت‌های بین المللی ترکیه اعزام می‌شود.

دبیر هیئت کشتی استان قم خبر داد

احمد رضایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: در حال حاضر سه تن از کشتی‌گیران قم در اردوی اصلی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان حضور دارند و با صلاحدید کادر فنی این تیم برای اعزام به رقابت‌های برون‌مرزی اعم از قهرمانی آسیا و جهان و همچنین مسابقات متعدد بین‌المللی آماده می‌شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه سال جاری با چند اعزام برای کشتی‌گیران قم به رقابت‌های بین‌المللی و آسیایی آغاز شد و انتظار ما این است که کشتی‌گیران قم بتوانند امسال تعداد مدال‌های کسب شده کشتی قم نسبت به سال گذشته را با درخشش در مسابقات داخلی و برون‌مرزی افزایش بدهند.

دبیر هیئت کشتی استان قم با بیان اینکه کشتی‌گیری از قم به مسابقات بین‌المللی ترکیه اعزام می‌شود، اضافه کرد: این کشتی‌گیر مهدی قربانی است که بعد از حضور موفق در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان و عملکرد خوبی که از خود نشان داد با تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به عنوان یکی از اعضای این تیم به رقابت‌های بین‌المللی ترکیه خواهد رفت.

وی یادآور شد: این کشتی‌گیر نوجوان و خوش آتیه‌ در رقابت‌های انتخابی نهایی تیم ملی کشتی فرنگی که با شرکت بر‌ترین فرنگی‌کاران کشورمان اوایل اردیبهشت ماه برگزار شد، به خوبی از اعتبار کشتی قم دفاع کرد و با کسب عنوان نایب قهرمانی به کار خود پایان داد.

رضایی ادامه داد: درخشش در آخرین انتخابی تیم ملی نوجوانان بسیار مهم است زیرا کادر فنی تیم ملی به عملکرد کشتی‌گیران حاضر در این رقابت‌ها نظارت جدی داشت تا ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های 2015 قهرمانی آسیا و جهان از این مسابقات شناخته شود.

وی خاطرنشان کرد: در واقع این مسابقات ملاک جدی بر ارزیابی عملکرد کشتی‌گیران برای حضور در رقابت‌های آسیایی و جهانی 2015 بود و امیدواریم که مهدی قربانی مستعد و خوش آتیه با موفقیت در تورنمنت معتبر و بین‌المللی ترکیه هم تجربه خوبی کسب کند و هم اینکه حضور خود در رقابت‌های آسیایی یا جهانی را قطعی کند.

دبیر هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: پیکارهای بین‌المللی کشتی فرنگی کشور ترکیه با عنوان محمود آتالای و یاشار ارکان از سطح بسیار بالایی برخوردار است و اکثر کشورهای مطرح کشتی فرنگی شرکت‌کننده در این رقابت‌ها، با برترین‌های خود به ترکیه می‌آیند و قربانی در این مسابقات کار سختی پیش رو دارد.

وی تصریح کرد: مسابقات کشتی فرنگی جام محمود آتالای و یاشار ارکان در کشور ترکیه در واقع نخستین تجربه مهم‌ برون‌مرزی مهدی قربانی است و این کشتی‌گیر رقابتی به این مهمی را تجربه می‌کند تا شایستگی خود را برای همراهی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان ثابت کند.

رضایی در پایان ابراز کرد: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در حالی روزهای ششم تا یازدهم خرداد ماه در شهر ازمیر ترکیه با حریفان شرکت کننده در رقابت‌های بین‌المللی آتالای و یاشار ارکان رقابت می‌کند که ترکیب این تیم را 6 فرنگی کار تشکیل می‌دهند./فارس

 

آدرس کوتاه :