جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اعزام ووشوکاران قمی به رقابت‌های قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام ووشوکاران قمی به رقابت‌های قهرمانی کشور


دبیر هیئت ووشو استان قم از اعزام تیمی متشکل از 17 ووشوکار در رده‌های سنی مختلف به پیکارهای ووشو قهرمانی کشور خبر داد.

رشیدی خبر داد؛

محمدهادی رشیدی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون ووشو کشورمان مسابقات ووشو قهرمانی کشور به منظور شناخت نفرات برتر برای تشکیل تیم‌های ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و جهان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی فدراسیون ابتدا مسابقات ووشو قهرمانی کشور در بخش بانوان به انجام رسید و هیئت ووشو استان کرمانشاه میزبانی این رقابت‌ها را انجام داد و حالا نوبت به برگزاری پیکارهای ووشو قهرمانی مردان کشور است.

دبیر هیئت ووشو استان قم افزود: عملکرد تیم بانوان هیئت ووشو قم در مسابقات ووشو بانوان قهرمانی کشور ستودنی بود زیرا کار ووشوکاران برای کسب مدال بسیار سخت بود و موفقیت‌ آنها در کسب یک نقره و دو برنز این پیکارها وجود استعداد و توانمندی در ووشو بانوان قم را نشان می‌دهد.

وی ابراز کرد: پروانه صادقی که در وزن منهای 70 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت در وزن خود با یکی از بهترین‌های حال حاضر ووشو آسیا و جهان یعنی خدیجه آزادپور همگروه بود ولی این بانوی توانمند ووشو قم از این وزن مدال گرفت.

رشیدی تصریح کرد: در بخش ساندا یا مبارزه رقابت‌های ووشو قهرمانی بانوان کشور به دو مدال برنز دست یافتیم در حالی که دیگر مدال برنز هیئت ووشو قم را در وزن منهای 60 کیلوگرم خدیجه رضایی به دست آورد و خانم معصومه شفاهی نیز یک مدال نقره از مسابقات بخش تالو کسب کرد.

دبیر هیئت ووشو استان قم اضافه کرد: مسابقات ووشو قهرمانی مردان کشور در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان به انجام می‌رسد و برترین‌ها به منظور حضور در اردوی آمادهسازی تیم ملی دعوت می‌شوند تا زیر نظر کادر فنی و بعد از سپری کردن انتخابی‌های درون‌اردویی به میادین برون‌مرزی سال 2015 اعزام شوند.

وی با اشاره به آغاز مسابقات ووشوی قهرمانی رده‌های سنی مختلف مردان کشور از امروز، یادآور شد: رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان پسران از امروز به میزبانی هیئت ووشو استان هرمزگان برگزار می‌شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: این مسابقات از امروز به مدت دو روز به طول می‌انجامد و با حضور نمایندگان تمامی استان‌های کشور در سالن فجر مجموعه ورزشی تختی بندرعباس معرفی کننده نفرات راه‌یافته به تیم‌های ملی ووشو کشورمان خواهد بود.

وی یادآور شد: مسابقات ووشو قهرمانی کشور در حالی به انجام می‌رسد که بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون، در رده سنی نونهالان و نوجوانان، ووشوکاران در بخش تالو با یکدیگر برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز رقابت می‌کنند و پیکارهای رده سنی جوانان نیز در هر دو  بخش تالو و ساندا انجام می‌پذیرد.

دبیر هیئت ووشو استان قم با تاکید دوباره بر راهیابی نفرات برتر این پیکارها به اردوی آماده سازی تیم‌های ملی کشورمان، عنوان داشت: مسابقات رده سنی بزرگسالان ووشو قهرمانی کشور نیز در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در بندرعباس برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :