جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

اعزام کاروان 10 هزار نفری مردم قم به مرقد امام (ره) - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام کاروان 10 هزار نفری مردم قم به مرقد امام (ره)


فرماندار قم گفت: تمهیدات لازم برای اعزام کاروان 10 هزار نفری مردم قم به مرقد امام خمینی(ره) اندیشیده شده است.

سیار عنوان کرد؛

رضا سیار به همزمانی مناسبت‌های نیمه شعبان و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اشاره و بیان کرد: این مناسبت‌ها را نمی‌شود از یکدیگر جدا کرد به همین دلیل باید تمهیدات ویژه‌ای برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم‌ها اندیشیده شده است.

وی با اشاره به فعالیت گروه‌های ده‌گانه ستاد تسهیلات زائران قم بیان کرد: پس از پایان ایام نوروز، ستاد تسهیلات نوروز برای برگزاری مراسم‌های یاد شده آماده شده و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شد.

فرماندار قم ادامه داد: تدارکات لازم برای تهیه وسایل نقلیه و اعزام کاروان 10 هزار نفری از استان قم به حرم امام خمینی(ره) در 14 خرداد ماه امسال دیده شده ‌و یگان‌های امدادی به این کاروان‌ خدمات لازم را ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه تدابیر لازم در زمینه برگزاری مراسم با شکوه نیمه شعبان اندیشیده شده است تصریح کرد: برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط گوناگون شهر، توزیع آب خنک و نان از جمله اقلام مورد نیاز زائران است که پیش بینی‌های لازم در این خصوص نیز صورت گرفته است.

سیار با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان و متکدیان از جمله اقداماتی است که برای میزبانی از زائران در نظر گرفته شده است تصریح کرد: روشنایی پارکینگ‌ها و ایجاد یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات کامل در کنار مسجد مقدس جمکران از دیگر خدماتی است که برای استقبال از زائران اندیشیده شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به تمهیدات شهرداری برای حمل و نقل مسافران در این ایام اشاره و بیان کرد: برنامه‌های برگزاری این مراسم به صورت زمان‌بندی و مشخص با مشارکت و همدلی تمام دستگاه‌ها به صورت مطلوب اجرایی می‌شود.

آدرس کوتاه :