رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

اعزام کشتی‌گیر قم به رقابت‌های جهانی نوجوانان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام کشتی‌گیر قم به رقابت‌های جهانی نوجوانان


محسن حلوایی اظهار کرد: کشتی‌گیری که خرداد ماه امسال نماینده کشتی استان قم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا بود و از این پیکارها صاحب مقام نایب قهرمانی و نشان نقره شد، برای اعزام به رقابت‌های جهانی انتخاب شده است.


محسن حلوایی  اظهار کرد: کشتی‌گیری که خرداد ماه امسال نماینده کشتی استان قم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا بود و از این پیکارها صاحب مقام نایب قهرمانی و نشان نقره شد، برای اعزام به رقابت‌های جهانی انتخاب شده است.

وی ادامه داد: این کشتی‌گیر محمدجواد رضایی است که در وزن 46 کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران به میدان رفت و خوشبختانه با شایستگی به دیدار نهایی رسید، اما با بدشانسی در فینال باخت و به مدال نقره رسید.

رئیس هیئت کشتی استان قم با بیان اینکه رضایی به واسطه درخشش در مسابقات قهرمانی آسیا مسافر رقابت‌های جهانی شده است، افزود: محمد جواد رضایی کشتی‌گیر شاخص استان قم همراه با سایر اعضای تیم ملی نوجوانان به رقابت‌های جهانی 2015 اعزام می‌شود.

وی یاد آور شد: با انتخاب قطعی محمدجواد رضایی توسط کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان ایران به منظور اعزام به پیکارهای جهانی، نوجوان شایسته کشتی قم اکنون در اردوی تیم ملی مهیای حضور در این مسابقات می‌شود.

حلوایی عنوان کرد: رضایی در حال حاضر مشغول انجام تمرینات جدی و پرفشار این روزهای تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران و کسب آمادگی کامل خود برای افتخارآفرینی مجدد در میادین برون‌مرزی است و بدون تردید با دعای خیر مردم و همت و تلاش بالای خود به این موفقیت دست پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: محمدجواد رضایی بعد از کسب مقام نایب قهرمانی و نشان نقره رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان آسیا در کشور هندوستان، حالا می‌کوشد افتخاری دیگر برای کشتی قم و کشور در سال جاری کسب کند و با مدال، دست پر به کشور بازگردد.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای سوم تا هشتم شهریور ماه به میزبانی شهر سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود و رضایی در وزن 46 کیلوگرم به روی تشک خواهد رفت.

حلوایی ابراز کرد: رضایی از بیست و یکم مرداد ماه در کنار دیگر ملی‌پوشان کشتی فرنگی کشورمان در آخرین اردوی تیم ملی حضور دارد تا پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی بوسنی با سایر اعضای تیم ملی زیر نظر کادر فنی به آمادگی مطلوب دست پیدا کند.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی هیئت کشتی برای رشد و توسعه این رشته در قم خبر داد و افزود: با توجه به اینکه کشتی‌گیران قم در نیمه دوم سال جاری رقابت‌های مهمی مانند قهرمانی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشور را پیش‌رو دارند، از اکنون برای اعزام پرقدرت آنها به این پیکارها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: قم در کشتی فرنگی همواره یکی از مدعیان کسب مقام‌های اول تا سوم و نشان‌های طلا، نقره و برنز کشور و میادین برون‌مرزی است، ضمن اینکه سعی کرده‌ایم با استفاده از مربیان کارآزموده در کشتی آزاد نیز به سطح فرنگی نزدیک شویم.

وی عنوان کرد: خوشبختانه کشتی قم هر ساله در مسیر موفقیت گام برمی‌دارد و کسب سهمیه برای حضور کشتی‌گیران قم در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا و جهان امسال نیز برای چهره‌های شاخص کشتی قم تحقق پیدا کرد.

آدرس کوتاه :