رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

اعزام کشتی‌گیر قم به مسابقات جایزه بزرگ بین‌المللی لهستان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: کشتی‌گیر قم با انتخاب کادر فنی تیم ملی کشورمان راهی رقابت‌های جایزه بزرگ بین‌المللی در قاره اروپا خواهد شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم خبر داد

محسن حلوایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: امسال اعزام‌های متنوعی با حضور کشتی‌گیران قم به رقابت‌ها بین‌المللی، آسیایی و جهانی کشتی صورت گرفته و خوشبختانه هم مدال بین‌المللی و هم مدال آسیایی برای ورزش قم و خانواده کشتی به همراه داشته است.

وی ادامه داد: در رده سنی نوجوانان امسال حضور نمایندگان قم در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان به میزبانی کشورهای هندوستان و بوسنی و هرزگوین را تجربه کرده‌ایم، ضمن اینکه در رده سنی جوانان کشتی‌گیر قم راهی رقابت‌های جهانی در کشور برزیل شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: علاوه بر این شاهد حضور داور بین‌المللی کشتی استان قم در مسابقات قهرمانی اروپا بودیم و از نظر دانش و آموزش کشتی نیز با برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های متنوعی شاهد ارتقای سطح علم کشتی در بین نیروی انسانی مرتبط با کشتی قم بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امسال در مسابقات کشتی با کمربند قهرمانی آسیا نیز یک نماینده داشتیم و برای نخستین‌بار حمیدرضا زارعی با درخشش در این پیکارها که میزبانی آن بر عهده ایران بود با شایستگی در وزن 70 کیلوگرم به مقام سوم و نشان برنز دست پیدا کرد.

حلوایی یادآور شد:‌ جدید‌ترین دعوت از کشتی‌گیران قم برای حضور در اردوهای ملی توسط کادر فنی تیم ملی کشتی پهلوانی کشورمان صورت گرفته تا سجاد محمدی کشتی‌گیر شایسته قم در اردوی تیم ملی اعزامی به مسابقات جایزه بزرگ لهستان حضور یابد.

وی عنوان کرد:‌ بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی و کادر فنی تیم ملی، مرحله جدید اردوی تدارکاتی تیم ملی کشتی پهلوانی کشورمان با حضور سجاد محمدی کشتی‌گیر پرتوان استان قم از روز بیست و سوم شهریورماه به میزبانی خانه کشتی تهران آغاز خواهد شد.

رئیس هیئت کشتی استان قم با بیان اینکه این اردو تا روز سوم مهرماه ادامه خواهد داشت، بیان کرد: ضرورت برگزاری این اردو از سوی کادر مربیان تیم ملی کشتی پهلوانی کشورمان، آماده سازی تیم منتخب کشتی پهلوانی ایران برای حضور در رقابت‌های تورنمنت جایزه بزرگ لهستان اعلام شده است.

وی ابراز کرد: طبق اعلام فدراسیون کشتی کشورمان، قاره اروپا و کشور لهستان میزبان رقابت‌های تورنمنت جایزه بزرگ کشتی پهلوانی است و این پیکارها در روزهای شانزدهم تا بیستم مهرماه سال جاری با حضور چهره‌های مطرح کشتی جهان به انجام خواهد رسید.

حلوایی در پایان بابیان اینکه این پیکارها در شهر بیالیستیک لهستان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: سجاد محمدی که قبل از این سابقه کسب مدال از رقابت‌های مهم و معتبر بین‌المللی جام جهان‌پهلوان تختی را دارد و در میادین مختلف به مدال رسیده است، اکنون به نمایندگی از استان قم در وزن 70 کیلوگرم به این دوره از مسابقات اعزام خواهد شد تا یک بار دیگر برای ورزش قم و جامعه کشتی افتخارآفرینی کند.

آدرس کوتاه :