جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

اعزام 2 رکابزن قم به مسابقات دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام 2 رکابزن قم به مسابقات دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی کشور


رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم از رقابت رکابزنان قم با حریفان شرکت کننده در مسابقات پیست قهرمانی کشور خبر داد.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم خبر داد

محمدکاظم حججی امروز در قم، اظهار کرد: با توجه به بخشنامه ارسالی از سوی فدراسیون دوچرخه‌سواری در خصوص مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی پیست کشور، این مسابقات در رده‌های سنی امید و بزرگسالان به انجام می‌رسد.

وی ادامه داد: پیست دوچرخه‌سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران میزبانی این دوره از مسابقات دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی کشور در بخش آقایان را بر عهده دارد و رکاب‌زنان شرکت کننده برای کسب عناوین برتر به مدت دو روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

حججی با بیان اینکه رکاب‌زنان قم برای حضور موفق در این رقابت‌ها تمرینات خوبی انجام داده‌اند، بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان، مسابقات پیست آقایان قهرمانی ایران بعد از ساعت افطار و زیر نور برگزار می‌شود تا ورزشکارانی که روزه‌دار هستند با مشکلی مواجه نشوند و با آرامش و انرژی بیشتر در مسابقات حضور یابند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم در ادامه به شرایط شرکت کنندگان اشاره کرد و افزود: استان‌های دارای رنکینگ فقط می‌توانند دوچرخه‌سوار‌هایی که در بین 20 نفر برتر رده‌بندی رشته‌های سرعت و نیمه استقامت دوچرخه‌سواری ایران هستند را به این دوره از مسابقات دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی کشور اعزام کنند.

وی با بیان اینکه در ترکیب تیم‌های اعزامی از هر استان یک نفر به عنوان سرپرست و یک نفر به عنوان مربی حضور خواهند داشت، اضافه کرد: به نمایندگی از هیئت دوچرخه‌سواری استان قم علیرضا تنباکویی و محمد برجعلی در این دوره از مسابقات با حریفان مسابقه می‌دهند.

حججی با بیان اینکه یکی از چهره‌های شاخص دوچرخه‌سواری استان قم در دهه 1380 مسئولیت سرپرستی تیم هیئت قم را بر عهده دارد، اضافه کرد: حسن عالمی‌زاده که سال‌ها برای دوچرخه‌سواری قم در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور افتخارآفرینی کرده به عنوان مربی و سرپرست در کنار نفرات اعزامی قم حضور دارد.

وی تصریح کرد:‌ به دلیل اینکه دوچرخه‌سواری قم در چند سال اخیر با رکود مواجه بود و کمتر شاهد حضور رکاب‌زنان قم در مسابقات مختلف کشوری اعم از لیگ و قهرمانی کشور بوده‌ایم، از سوی فدراسیون دوچرخه‌سواری نام قم در بین استان‌های حاضر در رنکینگ قرار نگرفته است.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان قم ابراز کرد: استان‌هایی که فاقد دوچرخه‌سوار در لیست رنکینگ این فدراسیون هستند، شامل قم، خراسان شمالی،‌ خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، سیستان و بلوچستان، سمنان، هرمزگان، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، مرکزی و کرمانشاه است.

وی خاطرنشان کرد: با تصمیم فدراسیون دوچرخه‌سواری، این استان‌ها می‌توانند از سهمیه تخصیصی خود برای اعزام دوچرخه‌سوار به پیکارهای بیست رده‌های سنی امید و بزرگسالان قهرمانی کشور استفاده کنند و بر این اساس هر استان دو نفر ورزشکار به این مسابقات اعزام کرده است در حالی که از بین این دو شرکت کننده یک نفر در ماده سرعت و نفر دیگر در ماده نیمه استقامت با حریفان رقابت خواهد کرد.

// فارس

آدرس کوتاه :