رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

اعزام 2 هزار زائر قمی به مناق عملیاتی غرب کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


جانشین فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه راهیان نور عامل ایجاد امنیت پایدار و ثبات اقتصادی است، از اعزام بیش از 2 هزار زائر قمی به مناق عملیاتی غرب کشور خبر داد.

جانشین سپاه استان قم مطرح کرد

 به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، رضا حافظی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 6 هزار شهید گلگون کفن استان قم اظهار کرد: پیدایش حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور را می‌توان به سه موج تقسیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در راهیان نور تحولات بسیار زیادی اتفاق افتاد ابراز کرد: در ابتدا توسط رزمندگان و دوستان شهدا، راهیان نور شروع شد و سالیانه یک یا دو اتوبوس برای بازدید مناطق دوران دفاع مقدس با هدف برقراری ارتباط با شهداء و یاد دوران دفاع مقدس به مناطق عملیاتی پیگیری می‌شد.

جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم با اعلام اینکه راهیان نور عمدتاً در مناطق عملیاتی جنوب برگزار می‌شد، بیان کرد: در جبهه‌های جنوب خطوط دفاعی و عملیاتی مشخص بود، به همین دلیل رفت و آمد بیشتری وجود داشت و از امنیت خوبی برخوردار بود.

وی با بیان اینکه در میان رزمندگان این صحبت بود که باید به غرب هم رفت و آمد شود و به تعبیر مقام معظم رهبری آنجا محل مجاهدت‌های خاموش بود افزود: رزمندگان به این پی برده بودند که این مجاهدت‌های خاموش باید شناسایی شود و به دیگران شناخته شود.

حافظی با اشاره به اینکه به دلیل صعب العبور و ناشناخته بودن مناطق به غرب رفت و آمد کمتر انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: موج دوم راهیان نور زمانی بود که پدیده‌ای با عنوان راهیان نور شکل گرفت و به صورت رسمی راهیان کار خودش را آغاز کرد.

وی ادامه داد: بیشتر در مناطق جنوب و بعضاً در مناطق غرب کشور توسط بچه‌های رزمنده و با روایت گری دوستان شهدا رفت و آمد می‌شد و بیشتر پسران را برای انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به مناطق می‌بردند.

جانشین فرمانده سپاه استان قم افزود: موج سوم که بیشترین تحول را در راهیان نور ایجاد کرد از چهار سال گذشته و از زمانی که ماموریت اجرای راهیان نور به عهده سازمان بسیج گذاشته شد، شروع شد.

وی با بیان اینکه بسیج از تجربیات گذشته کاملاً استفاده کرد و عزم خودش را برای بهبود امور جزم کرد اضافه کرد: تصمیم ملی نیز گرفته شده بود که راهیان نور به عنوان یک کار ملی- فرهنگی تصویب شود.

حافظی با اشاره به اینکه وقتی رضایت مقام معظم رهبری به دنبال این موضوع دیده شد حجت بر همه تمام شد ابراز کرد: یکی از هدایای الهی و راهنمایی‌های الهی که اگر بخواهیم فرهنگ جهاد و شهادت را برای همیشه داشته باشیم و به نسل‌های آینده انتقال بدهیم، همین حرکت عظیم راهیان نور است.

وی بیان کرد: همانگونه‌ای که خداوند ما را در جنگ سخت حمایت کرد، در جنگ نرم نیز با اعطای نعمت بزرگ راهیان نور، کمک بسیار بزرگی برای فعالیت در عرصه جنگ نرم به ما ارزانی داشت.

جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم با اشاره به اینکه ابتکارات عجیب جوانان امروز در راهیان نور ما را به یاد دوران دوران دفاع مقدس می‌اندازد، گفت: برپایی نمایشگاه‌ها، برگزاری یادواره‌ها، اردوها، راهیان نور و دیگر مسائل اقدامات خوبی برای فعالیت در عرصه جنگ نرم است.

وی با بیان اینکه راهیان نور یکی از بهترین ابزاری است که جوانان را به سمت الهی می‌برد، افزود: زیرساخت‌های خوبی در مناطق فراهم شد، پادگان‌ها تبدیل به اردوگاه شد و از لحاظ امنیتی هم اقدامات لازم صورت گرفت تا زائران بدون دغدغه بتوانند ارتباطشان را با شهدا برقرار کنند و سختی رزمندگان در دوران دفاع را حس کنند.

جانشین فرمانده سپاه استان قم با اعلام اینکه سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) در شهریور ماه سال جاری بیش از 2 هزار نفر را به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام خواهد کرد، گفت: این اردوها سه تا چهار روزه خواهد بود که زائران بیشتر در مناطق عملیاتی در شهرهای مریوان، سنندج و کرمانشاه بازدید خواهند داشت./ فارس

آدرس کوتاه :