جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

اعزام 23 گروه جهادی قم به مناطق محروم کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام 23 گروه جهادی قم به مناطق محروم کشور


مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم از اعزام 23 گروه جهادی استان قم به مناطق محروم و کم برخوردار کشور در ایام تابستان خبر داد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم خبر داد

به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سید حسین فرهادی اظهار کرد: اردوهای جهادی صبغه‌ای از سال 1379 دارد که در پی اقدام خودجوش جمعی از دانشجویان عزیز به محرومیت زدایی در مناطق محروم، مقام معظم رهبری دستور بر تشکیل سازمان بسیج سازندگی با عنوان رده پشتیبانی کننده از این اقدامات خودجوش را صادر فرمودند.

 

وی با بیان اینکه رفته رفته شاهد افزایش کمیت و افزایش کیفیت در اردوهای جهادی از سال 79 تا به امروز بوده‌ایم، ابراز کرد: خدمات بسیار شایانی در قالب‌های مختلف گروه‌های جهادی در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و غیره ارائه شده است.

فرهادی افزود: امسال هم بحمدالله شاهد شکوفایی روحیه خدمت رسانی در بین جوانان عزیز قمی بودیم که بسیجیان استان قم هر ساله در این زمینه خوش می‌درخشند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ خدمت رسانی در بین آحاد مردم و اقشار مختلف بسیج گسترش پیدا کرده است افزود: امسال در برنامه در فصل تابستان 1821 نفر در قالب گروه‌های جهادی طلاب، محلات و دانشجویی به مناطق محروم اعزام شدند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) خاطرنشان کرد: طلاب بسیجی استان قم در تیر ماه سال جاری و با حضور در استان‌های کرمان، کرمانشاه، بجنورد، لرستان، یاسوج، سیستان، همدان و ایلام به فعالیت در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی و تبلیغی پرداختند.

وی ادامه داد: تاکنون بالغ بر یک‌هزار و 251 نفر به این اردو‌ها اعزام شدند و ما بقی یا در حال انجام است و یا تا پایان تابستان انجام خواهد شد.

فرهادی بیان کرد: از بین این گروه‌ها، هفت گروه در قم و 16 گروه در استان‌های دیگر از جمله کرمان، لرستان، کرمانشاه، اسلام، مرکزی اجرای ماموریت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تا کنون 23 گروه جهادی برای ایام تابستان سازماندهی شده‌اند افزود: احتمال افزایش این گروه‌ها وجود خواهد داشت.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم تصریح کرد: از بین جهادگران 1661 برادر و 160 نفر را خواهران تشکیل می‌دهند که در این گروه‌ها بسیجیان به عمده فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، درمانی و تبلیغی با شاخص اقتصاد مقاومتی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها برای دانشجویان و طلاب بسیجی به مدت 10 تا 12 روزه به طول خواهد انجامید ابراز کرد: بسیجیان نواحی مقاومت بسیج نیز به مدت هفت روز فعالیت جهادی خواهند داشت. / فارس


آدرس کوتاه :