جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

اعزام 3 نماینده کاراته قم به مسابقات قهرمانی مردان آسیا - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام 3 نماینده کاراته قم به مسابقات قهرمانی مردان آسیا


سرپرست هیئت کاراته استان قم از اعزام 3 نماینده کاراته استان همراه با تیم ملی به رقابت‌های کاراته 2015 قهرمانی مردان قاره کهن خبر داد.

سرپرست هیئت کاراته استان قم خبر داد

علیرضا برخورداری گفت: کمتر از سه هفته دیگر به زمان آغاز مسابقات کاراته قهرمانی مردان آسیا زمان باقی مانده است و ملی‌پوشان کشورمان زیر نظر کادر فنی خود که مربیانی از استان قم هستند، برای حضور پرقدرت در این پیکارها آماده می‌شوند.

وی ادامه داد: تیم ملی کاراته بعد از کسب مقام قهرمانی رقابت‌های آسیایی سال 2013 در کشور امارات اکنون قصد دارد بار دیگر بر بام آسیا قرار گیرد، به همین خاطر تدارک خوبی برای آماده‌سازی مطلوب ملی‌پوشان کاراته از سوی فدراسیون کاراته در نظر گرفته شده است.

سرپرست هیئت کاراته استان قم اضافه کرد: بعد از سال‌ها بار دیگر توانمندی کاراته قم به اثبات رسید و یک مرتبه دیگر در راس کادر فنی تیم ملی کاراته بزرگسالان شاهد حضور مربیان شاخص کاراته قم یعنی غلامرضا دباغیان و علیرضا کتیرایی هستیم.

وی یادآور شد: غلامرضا دباغیان از خردادماه سال جاری و بعد از قهرمانی تیم کاراته آذرخودرونوین قم در مسابقات سوپرلیگ کاراته مردان باشگاه‌های کشور با تصمیم فدراسیون کاراته سکاند‌ار هدایت تیم ملی شد، ضمن اینکه علیرضا کتیرایی ستاره سابق کاراته قم که از میادین مختلف داخلی و برون‌مرزی مدال‌های رنگارنگ کسب کرده مربی تیم ملی کاراته بزرگسالان است.

برخورداری با بیان اینکه سه نفر از چهره‌های مطرح کاراته قم تیم ملی را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می‌کنند، اضافه کرد: علاوه بر غلامرضا دباغیان و علیرضا کتیرایی که اعضای کادر فنی تیم ملی هستند، امیر مهدی‌زاده چهره مطرح کاراته قم نیز در وزن منهای 60 کیلوگرم عضو ثابت تیم ملی در این رقابت‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه شاگردان غلامرضا دباغیان از امروز وارد آخرین اردوی آماده‌سازی تیم ملی شده‌اند، تصریح کرد: تیم ملی با هدف برپایی این اردو و شرکت در مسابقات بین‌المللی جام وحدت و دوستی راهی استان آذربایجان غربی شده است و کاراته‌کاهای ملی‌پوش تا پایان هفته جاری میهمان ارومیه‌‌ای‌ها خواهند بود.

سرپرست تیم ملی کاراته بزرگسالان با بیان اینکه این اردوی پانزدهم تیم ملی کاراته است، اظهار کرد: پانزدهمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کاراته بزرگسالان به میزبانی ارومیه آغاز شده است و تا روز جمعه سی‌ام مردادماه در این شهر پیگیری‌ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اردوهای تیم ملی در حالی پیگیری می‌شود که ملی‌پوشان باید روز دوازدهم شهریورماه در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود،‌ حضور پیدا کنند، اما قبل از آن در جدال با 9 کشور خارجی بر روی تاتامی مسابقات بین‌المللی جام وحدت و دوستی به میدان می‌روند.

برخورداری افزود: تیم‌های ملی کاراته در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، امید زیر 21 سال و بزرگسالان در روزهای بیست‌ونهم تا سی‌ام مردادماه در رقابت‌های بین‌المللی جام وحدت و دوستی به میزبانی ارومیه به مصاف حریفان خارجی خود می‌روند.

وی گفت: در این دوره از رقابت‌ها علاوه بر ملی‌پوشان کشورمان، کاراته‌کاهای مطرحی از کشورهای انگلیس، عراق، ترکیه، کویت، جمهوری آذربایجان، فرانسه، افغانستان، الجزایر و پاکستان نیز حضور خواهند داشت و در اوزان مختلف با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

آدرس کوتاه :