رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اعزام 6 کونگ‌فوکار قم به رقابت‌های قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعزام 6 کونگ‌فوکار قم به رقابت‌های قهرمانی کشور


رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم از اعزام 6 نفر از بهترین‌ کونگ‌فوکاران قم به رقابت‌های قهرمانی کشور خبر داد.

برای کسب سهمیه تیم ملی

محمد رشید امروزاظهار کرد: از زمانی که مسئولیت ریاست این هیئت ورزشی را با اعتماد اعضای مجمع پذیرفته‌ام هدف ما این بود که بتوانیم در کنار دیگر همکارانم در هیئت برای تحول این هیئت گام برداریم.

وی ادامه داد: هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی سرشار از استعداد و رزمی‌کاران توانمند در بخش قهرمانی و همچنین نیروی انسانی تحصیل کرده و با دانش است، ما سعی خواهیم کرد برای این عزیزان دلگرمی و امکانات لازم را فراهم کنیم تا هیئت در مسیر رو به رشد گام بردارد.

رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم در ادامه از اعزام تیم قم به رقابت‌های قهرمانی کشور خبر داد و افزود: تیم هیئت کونگ‌فو استان قم اکنون در حال انجام تمرینات خود است و روزهای پایانی هفته جاری در مسابقات کونگ‌فو قهرمانی بزرگسالان کشور با حریفان خود به رقابت می‌پردازد.

وی با اشاره به اهمیت کسب مدال از این پیکارها تصریح کرد: این دوره از مسابقات جنبه انتخابی تیم ملی کونگ‌فو را دارد و در حالی روزهای بیست‌وهشتم تا سی‌ام مرداد ماه به میزبانی هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان سمنان به انجام می‌رسد که تیم قم با ترکیب 6 کونگ‌فوکار و یک کادر فنی مجرب و توانا راهی این مسابقات خواهد شد.

رشید با بیان اینکه اکثر نمایندگان قم شانس کسب مدال دارند، بیان کرد: کونگ‌فوکاران قم برای کسب نتیجه خوب در این دوره از پیکارها بیش از دو ماه تمرینات منظم و با برنامه‌ای را انجام داده‌اند و در اوج آمادگی و وضعیت مناسب روحی به دنبال مدال مسابقات قهرمانی کشور خواهند بود.

وی ادامه داد: امسال در هیئت هنرهای رزمی و کونگ‌فو قم برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای حضور موفق در پیکارهای قهرمانی کشور صورت گرفته و یکی از تیم‌هایی که با آمادگی بالای کونگ‌فوکاران خود برای کسب مدال از رقابت‌های قهرمانی کشور اعزام شد، تیم رده سنی بزرگسالان است.

رشید اضافه کرد: فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی بیش از 20 سبک دارد و در قم اکنون 9 سبک فعال است و سعی خواهیم کرد دیگر سبک‌های زیرمجموعه هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی را فعال کنیم تا بتوانیم هم مسیر رشد و پیشرفت ورزش مدال‌آور کونگ‌فو را در قم فراهم کنیم و هم اینکه بتوانیم در سطح کشور، استانی موفق باشیم.

وی عنوان کرد: تیم جوانان هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی استان قم برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی کشور که حکم انتخابی تیم ملی را دارد و برای شناخت برترین‌ها به منظور حضور در رقابت‌های آسیایی این رشته برگزار می‌شود، آماده شده است.

رشید یاد آور شد: این مسابقات روزهای بیست‌وهشتم تا سی‌ام مرداد ماه به میزبانی شهر سمنان برگزار می‌شود و در بین نفرات اعزامی تیم منتخب جوانان قم در وزن منهای 51 وحید ملکی، در وزن منهای 55 کیلوگرم ابراهیم رنجبر، در وزن منهای 59 مصطفی حاجیلو، در وزن منهای 63 امیرحسین مقدس، در وزن منهای 68 محمد غفاری و در وزن منهای 78 علی صفایی حضور دارند، ضمن اینکه علی قنبری به عنوان سرمربی و مرتضی ابریان به عنوان سرپرست هدایت می‌کنند.

آدرس کوتاه :