جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اعطای تسهیلات نظام وظیفه به دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعطای تسهیلات نظام وظیفه به دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها


رئیس بنیاد نخبگان استان قم از اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی به دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها بر اساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاهی» خبر داد.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم خبر داد

محمد محمد رضایی با اشاره به اعطای تسهیلات نظام وظیفه به دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها بر اساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاهی» اظهار کرد: دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد و دکترای تخصصی که از طرح‌نامه رساله خود دفاع کرده باشند و به پژوهش ورود پیدا کرده باشند، از این تسهیلات استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان دوره دکتری حرفه‌ای پزشکی، معادل دوره کارشناسی‌ارشد و دانش‌آموختگان دوره تخصصی پزشکی معادل دوره دکترای تخصصی هستند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم با اشاره به دانش‌آموختگانی که حداکثر سه سال از زمان دانش‌آموختگی آنها گذشته باشد، گفت: این دانش‌آموختگان بر مبنای امتیاز مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برخوردار می‌شوند و تنها دارا بودن مقاله کافی نیست.

وی به نحوه بررسی پرونده از طریق سامانه ثریا اشاره کرد و بیان کرد: پرونده دانش‌آموختگان پس از ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بررسی می‌شود و امکان دریافت حضوری مدارک وجود ندارد.

محمدرضایی با اشاره به شرایط نام‌نویسی متقاضیان گفت: میانگین کل دوره برای دانش‌آموختگان کارشناسیِ بیش از 15 و میانگین کلِ دوره برای دانش‌آموختگان کارشناسی‌ارشد و دوره دکتری بیش از 16 در نظر گرفته شده است.

وی رتبه برتر آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه(رتبه‌های زیر هزار و 500 در دوره کارشناسی یا دکترای حرفه‌ای، زیر 50 در دوره کارشناسی ارشد و زیر پنج در دوره دکترای تخصصی)، برگزیدگان المپیادهای ملی دانش‌آموزی و المپیادهای ملی دانشجویی و همچنین مشمولان جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان را از شروط لازم و کافی برای بررسی پرونده ذکر کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم خاطرنشان کرد: کسانی که بر اساس مقررات قبلی بنیاد از کمک هزینه‌های تحصیلی بنیاد بهره‌مند شده‌اند، برگزیدگان جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، بخش دانشجویی جشنواره جوان خوارزمی(بین‌المللی و دانشجویی)، جشنواره رازی و جشنواره فارابی نیز مشمول بررسی پرونده قرار می‌گیرند.

وی یادآور شد:‌ مخترعان برتر بر اساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده و برگزیدگان آزمون جامع، پیش کارورزی، دستیاری و دانش‌نامه تخصصی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از شروط دیگر در نظر گرفته شده است.

محمدرضایی با بیان اینکه نرم‌افزار تخصصی برای محاسبه امتیازهای دانش‌آموختگان استفاده می‌شود، گفت: برای بررسی پرونده بارگذاری و تکمیل اطلاعات ضروری است و بدون تکمیل این اطلاعات بررسی پرونده صورت نمی‌گیرد.

آدرس کوتاه :