جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اعطای 400 مورد وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اعطای 400 مورد وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در قم


مدیرعامل بنیاد خیریه یا زهرا (س) از اعطای 400 مورد وام قرض‌الحسنه به نیازمندان خبر داد.

مدیرعامل بنیاد خیریه یا زهرا (س) مطرح کرد

علیرضا امیدواریان امروز در قم با اشاره به فعالیت‌های بنیاد خیریه یا زهرا (س) گفت: این بنیاد جشنی با عنوان همبستگی برگزار می‌کند که در آن کمک‌های اعطایی خیرین برای تهیه جهیزیه نیازمندان اختصاص داده می‌شود.

وی افزود: جهیزیه‌های تهیه شده از کمک‌های جمع آوری شده در این جشن در جشنواره‌ای با عنوان هلهله فرشته‌ها به زوج‌های نیازمند اعطا می‌شود.

مدیرعامل بنیاد خیریه یا زهرا (س) با بیان اینکه همه مشکلات جوانان نیازمند در جهیزیه خلاصه نمی‌شود اظهار کرد: تلاش داریم تا در کنار اعطای جهیزیه وام قرض‌الحسنه نیز پرداخت کنیم.

امیدواریان ادامه داد: در این راستا تا کنون 400 مورد وام قرض‌الحسنه به جوانان نیازمند پرداخت شده است.

وی اعلام اینکه بانک‌های کوثر و ملی در زمینه اعطای وام با این موسسه همکاری دارند بیان کرد: مبلغ وام 50 میلیون ریال است.

مدیرعامل بنیاد خیریه یا زهرا (س) با بیان اینکه جشن همبستگی پیگیری تسهیل ازدواج نیازمندان را انجام می‌دهد اضافه کرد: نیازمندانی که به آنها کمک می‌شود نباید زیر پوشش هیچ ارگان حمایتی باشند.

امیدواریان با بیان اینکه بنیاد خیریه یا زهرا (س) به ثبت رسیده و دارای هیئت مدیره است عنوان کرد: سه تیم مصاحبه، تحقیق و تحویل وظیفه شناسایی و خدمات رسانی به نیازمندان واقعی را بر عهده دارند.

وی یادآور شد: در جشنواره هلهله فرشتگان بسیاری افراد نیازمند برای ما نامه می‌نویسند که ما این نامه‌ها را جمع‌آوری و آنها را به بنیاد دعوت کرده و صحبت‌هایشان را می‌شنویم و سپس تیم تحقیق در خصوص اظهارات آنها تحقیق کرده و در صورتی که این افراد دارای شرایط لازم باشند به بخش پشتیبانی معرفی می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد خیریه یا زهرا (س) اعلام کرد: در نظر داریم تا با راه‌اندازی یک کارگروه تخصصی منبع درآمدی ایجاد کنیم تا درآمد حاصل از آن را صرف ارائه خدمات به ازدواج نیازمندان کرده و آن را جایگزین گل ریزان کنیم.

امیدواریان اضافه کرد: بانک ملی پیشنهاد داده است تا ما خیرین را به این بانک معرفی کنیم که در این صورت به آنها فرمی ارائه شود که به بانک اجازه می‌دهد هر ماه مبلغی را که خود خیر اعلام کرده از حساب وی کسر و به حساب بنیاد واریز کند.

مدیرعامل بنیاد خیریه یا زهرا (س) در خصوص تحقق تعهدات خیرین در مراسم‌های جشن ازدواج و ... اظهار کرد: تا کنون تمام تعهدات محقق شده است.

امیدواریان ابراز کرد: امیدوارم روزی برسد که همه در یک تعهد اخلاقی و انسان دوستانه تلاش کنیم تا تمام زوج‌های جوان نیازمند را راهی خانه بخت کنیم و در این زمینه احساس مسئولیت داشته باشیم./ فارس

آدرس کوتاه :