جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

آغاز برنامه‌های ورزشی طرح اوقات فراغت در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آغاز برنامه‌های ورزشی طرح اوقات فراغت در قم


مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از آغاز برنامه‌های ورزشی طرح اوقات فراغت تابستان در رشته‌های ورزشی مختلف خبر داد.

عابدی عنوان کرد؛

حسن عابدی اظهار کرد: مراسم ویژه‌ای به منظور افتتاحیه برنامه‌های ورزشی طرح اوقات فراغت تابستان با حضور مسئولان استان، روسا و نایب رئیسان هیئت‌های ورزشی قم، خانواده‌ها و استعدادهای آینده برگزار شد.

وی ادامه داد: مراسم افتتاحیه برنامه‌های ورزشی پایگاه‌های اوقات فراغت اداره کل ورزش و جوانان استان قم با حضور حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان به میزبانی مجتمع فرهنگی ورزشی خورشید قم برگزار شد و این برنامه‌ها تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم اضافه کرد: این مراسم با حضور بیش از 500 نفر شرکت کننده و علاقمند به ورزش در مجتمع خورشید قم در حالی برگزار شد که خانواده‌های ورزشکاران شاهد هنرنمایی فرزندان خود همراه با برنامه‌های متنوع بودند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مسابقات پرسش و پاسخ، حرکات نمایشی ورزشی، اجرای زنده برنامه‌های فرهنگی، اختصاص جوایز به قید قرعه، تجلیل از مدال‌آوران باشگاه خورشید از جمله بخش‌های مختلف این مراسم بود.

عابدی یادآور شد: دستگاه های اجرایی که دارای برنامه های اوقات فراغت هستند در حال ثبت اطلاعات در سامانه اوقات فراغت سال جاری هستند و همگان امکان بهره برداری از این سامانه را در راستای برنامه ریزی و ثبت نام فرزندان خود در این سامانه دارند.

وی به برنامه محور و دائمی بودن این سامانه اشاره و در ادامه تصریح کرد: از خانواده‌های هم استانی می‌خواهیم که به منظور ثبت‌نام فرزندان خود در این سامانه به آن دسته از  باشگاه‌های ورزشی مراجعه کنند که دارای مجوز از اداره کل ورزش و جوانان هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در ادامه با بیان اینکه پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم یک سایت مرجع است، تصریح کرد: خانواده‌ها و شهروندان قمی می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر از فعالیت باشگاه‌های دارای مجوز به این پایگاه مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به باشگاه های دارای مجوز در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان قم به آدرس الکترونیکی www.ghomsport.ir، منوی سمت راست، گزینه امور باشگاه‌ها، مشخصات باشگاه‌ها قابل دسترسی برای همگان است.

عابدی در ادامه با اظهار امیدواری نسبت به اینکه برگزاری مطلوب برنامه‌های اوقات فراغت زمینه تحول در اهداف و برنامه‌هایی که برای خدمت به جوانان قمی داریم را به وجود ‌آورد، عنوان کرد: تاکید ما به هیئت‌های ورزشی استفاده بهینه از این فرصت برای استعدادیابی به منظور رشد ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی است.

وی بیان کرد: البته در قم دستگاه‌ها و نهادهای استانی در حوزه جوانان و اوقات فراغت فعالیت خوبی دارند اما با توجه به معضلات و آسیب‌های اجتماعی در حوزه جوانان، لازم است کارها نسبت به قبل علمی‌تر و از نظر کیفیت و کمیت در سطح بالاتری انجام شود.

آدرس کوتاه :