جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

آغاز به کار المپیاد ورزشی دانشگاه پیام نور با بودجه 700 میلیون تومانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آغاز به کار المپیاد ورزشی دانشگاه پیام نور با بودجه 700 میلیون تومانی


رئیس دانشگاه پیام نور استان قم گفت: المپیاد ورزشی دانشجویان پسر روز گذشته با بودجه 700 میلیون تومانی کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد و برای برگزاری مطلوب‌تر این مسابقات از اعتبارات استانی و ملی نیز استفاده می‌شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم خبر داد

علیرضا آقایوسفی ظهر امروز طی نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات دانشگاه پیام نور استان قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه این دانشگاه از سال 73 با سه رشته فعالیت خود را آغاز کرده است؛ اظهار کرد: این دانشگاه اکنون از نظر جمعیتی بزرگ‌ترین دانشگاه استان قم است.

وی با اشاره به اینکه چهار رشته دکتری، 15 رشته کارشناسی ارشد و 100 رشته کارشناسی در دانشگاه پیام نور استان قم تدریس می‌شود مطرح کرد: پیام نور نخستین دانشگاهی است که تدریس رشته‌های فنی و مهندسی را در استان قم آغاز کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان قم خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور از نظر مسئولان استانی جایگاه مناسبی دارد به همین علت نمایندگان دولت تدبیر و امید در استان قم با دانشگاه پیام نور همکاری مناسبی دارند.

وی با بیان اینکه منتخب‌های المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه پیام نور سراسر کشور به مسابقات دانشجویی کشور و تیم‌های ملی معرفی می‌شوند ابراز کرد: المپیاد ورزشی دانشجویان پسر روز گذشته با بودجه 700 میلیون تومانی کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد و برای برگزاری مطلوب‌تر این مسابقات از اعتبارات استانی و ملی نیز استفاده می‌شود.

آقایوسفی از حضور پر شور شهروندان قمی در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی فرهنگی دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور یاد کرد و افزود: استان قم ظرفیت‌هایی دارد که با تکیه بر آن‌ها می‌تواند برنامه‌های ملی را اجرایی کند.

وی برگزاری المپیادهای ورزشی فرهنگی را راهکاری برای کاهش آمار اعتیاد در جامعه اسلامی دانست و عنوان کرد: دانشگاه پیام نور استان قم با وجود سختی‌ها و مشکلات مختلف برگزاری المپیاد ورزشی فرهنگی دانشجویان پسر دانشگاه پیام نور کشور را به صورت داوطلبانه بر عهده گرفته است تا توانایی استان قم در اجرای برنامه‌های ملی را به اثبات برساند.

آقایوسفی با تاکید بر اینکه 28 ورزشکار از دانشگاه پیام نور استان قم در پنج رشته از این المپیاد شرکت کرده‌اند، افزود: تاکنون دانشجویان قمی یکی از مدال‌های طلا رشته پرتاب وزنه را به خود اختصاص داده‌اند./ فارس

آدرس کوتاه :