جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

آغاز سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر کشور در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آغاز سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر کشور در قم


سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور از امروز با حضور ورزشکارانی از استان‌های مختلف در قم آغاز شد.

در رشته‌های بدمینتون و تنیس روی‌میز صورت گرفت

 امسال میزبانی از رقابت‌های دو رشته تنیس روی‌میز و بدمینتون پسران و دختران دانش‌آموز سراسر کشور به اداره کل آموزش و پرورش استان قم واگذار شده است و معاونت تربیت‌بدنی و سلامت این اداره کل مسوولیت برگزاری این رقابت‌ها را بر عهده دارد.

بر همین اساس امروز با حضور معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر ایران به میزبانی مجموعه فرهنگی ورزشی مریم واقع در کوچه شماره 15 خیابان شهید جواد دل‌آذر قم رسما آغاز شد.

این در حالی است که معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش امسال میزبانی سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر و بیست و هفتمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر ایران در دو رشته ورزشی تنیس روی‌میز و بدمینتون را به قم سپرده است.

بر اساس در مسابقات ورزشی قهرمانی دانش‌آموز دختر و پسر کشور یک هزار و 605  دانش آموز ورزشکار در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در قم حضور می‌یابند و طبق برنامه از امروز دوشنبه یازدهم مرداد ماه مسابقات بخش پسران به انجام خواهد رسید.

همچنین بلافاصله بعد از پایان رقابت‌های تنیس روی‌میز و بدمینتون بخش پسران مسابقات سال 1395 المپیاد ورزشی دانش‌آموزان کشور، مسابقات بخش دختران از بیست و سوم مرداد ماه جاری برنامه ریزی شده و دختران ورزشکار نیز در این دو رشته با یکدیگر رقابت می‌کنند.

معاونت تربیت‌بدنی و سلامت این اداره کل آموزش و پرورش استان قم نیز به منظور برگزاری با کیفیت و مطلوب این دوره از مسابقات در هر دو بخش دختران و پسران از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده است و سالن‌های ورزشی مریم و شهید منتظری برای برگزاری این رقابت‌ها در نظر گرفته شده است.

این معاونت در تعامل با هیأت بدمینتون استان قم از امروز یازدهم مرداد ماه پذیرای بدمینتون‌بازان شرکت کننده در رقابت‌های بدمینتون دانش‌آموزان مقطع ابتدایی پسر سراسر کشور خواهد بود و این مسابقات به مدت نزدیک به یک هفته تا روز پانزدهم مرداد در قم به انجام خواهد رسید.

همچنین از روز بیستم مرداد ماه پیکارهای بدمینتون دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول پسر کشور به مدت یک هفته تا بیست و پنجم مرداد در قم به انجام می‌رسد و از روز بیست و هفتم مرداد نیز قم به مدت پنج روز پذیرای بدمینتون‌بازان شرکت کننده در رقابت‌های دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی کشور است.

رقابت‌های بدمینتون دانش‌آموزان کشور در شهر مقدس قم سرانجام از سوم تا هشتم شهریور ماه با برگزاری رقابت‌های دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول دختر سراسر کشور به کار خود پایان خواهد داد، ضمن اینکه تعداد زیادی از بدمینتون‌بازان دانش‌آموز قم نیز در این مسابقات به میدان می‌روند و برای کسب عناوین برتر با حریفان شرکت کننده از دیگر استان‌ها به رقابت می‌پردازند. / فارس

آدرس کوتاه :