سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آغاز عملیات احداث پروژه 120 واحدی مسکن مددجویان کمیته امداد قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آغاز عملیات احداث پروژه 120 واحدی مسکن مددجویان کمیته امداد قم


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم از آغاز عملیات اجرایی پروژه 120 واحدی مسکن مددجویی این نهاد از اواخر امسال خبر داد.

در شهر پردیسان؛

عبدالله جلالی با اشاره به آغاز عملیات احداث پروژه 120 واحدی مسکن مددجویان کمیته امداد قم اظهار کرد: در صورت اخذ پروانه، اواخر امسال طبق قراردادی که با پیمانکار منعقد شده، ساخت این مجموعه آغاز و حداکثر ظرف مدت 14 ماه تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا به حال سهم آورده خانواده‌های زیر پوشش که توانایی تامین سهم آورده خود را داشتند، حداکثر 150 میلیون ریال بوده است، افزود: سهم آورده برای این پروژه 120 واحدی به علت مشکلات مادی و همچنین به خاطر زیربنای بیشتر و موقعیت زمین و نوع ساخت آن از نظر برخورداری از امکانات بیشتر تا 250 میلیون ریال افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم با بیان اینکه حداکثر متراژ واحدهای پروژه‌های واگذار شده 85 متر بوده است، گفت: متراژ واحدهای این پروژه 120 واحدی 95 متری و 100 متری است که البته مبلغی که به عنوان سهم آورده برای آن در نظر گرفته شده، در مقابل یک واحد آپارتمان دو اتاق خوابی آن هم بدون هیچ گونه تسهیلات واقعا ناچیز است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان قم با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های زیربنایی و اساسی که در دستور کار کمیته امداد امام خمینی قراردارد بحث تامین مسکن خانواده‌های در حمایت و تعمیر و بازسازی منازل فرسوده آنها است، عنوان کرد: در همین راستا بخشی از خانواده‌های زیر پوششی که در سال‌های اخیر در مسکن مهر ثبت‌نام کردند، آورده مورد نیاز آنها از سوی این کمیته تامین شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 22 میلیارد ریال در این خصوص به حساب تعاونی‌های مسکن برای 74 نفر از مددجویان زیر پوشش واریز شده است، گفت: کمیته امداد استان حدود 700 واحد مسکونی را بر روی زمین‌های اخذ شده از دستگاه‌های دولتی و همچنین زمین‌هایی که مددجویان مالک آن بودند، احداث کرده است.

جلالی با اشاره به در دست احداث بودن یک پروژه 110 واحدی در پردیسان، تصریح کرد: کمیته امداد در حال حاضر هیچ واگذاری را به خاطر مشکلات مادی ندارد، ولی در اواسط اسفند ماه و همزمان با سالروز تاسیس این نهاد، تعدادی مسکن را تحویل خانواده‌های زیرپوشش می‌دهد.

وی با اشاره به منابع اعتباری پروژه‌های مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی قم افزود: به غیر از پروژه 700 واحدی که به ازای هر واحد آن 100 میلیون ریال از محل سفر رهبر معظم انقلاب تامین شده، منابع تامین بقیه اعتبارات از محل کمک‌های خیران و مشارکت‌های جزیی خانواده‌های زیر پوشش بوده، و به آنها بدون هیچ گونه تسهیلاتی واگذار شده است.

آدرس کوتاه :