جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

آغاز محدودیت‌های ترافیکی از شب تاسوعا در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آغاز محدودیت‌های ترافیکی از شب تاسوعا در قم


دبیر کمیته حمل‌و‌نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائران قم گفت: از شب تاسوعا مسیرهای منتهی به حرم مطهر، سه‌راه و چهار راه بازار، میدان شهدا، پایان بلوار بهار مسدود شده و صبح روز عاشورا خودروهای پارک شده در این مناطق جمع‌آوری می‌شود.

دبیر کمیته ترافیک ستاد تسهیلات زائران استان قم خبر داد

 

وحید مقدم ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استان قم که به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورا در سالن جلسات معاونت زائران استانداری برگزار شد، با بیان اینکه کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات استان قم با ریاست محسن بهشتی معاون امور عمرانی استانداری برگزار شده است تصریح کرد: پلیس راهور آمادگی لازم خود برای ایجاد محدودیت‌های عبور و مرور را در سطح شهر اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: از شب تاسوعا مسیرهای متصل به حرم مطهر حضرت معصومه(س)، سه راه و چهار راه بازار، میدان شهدا، پایان بلوار بهار بسته و صبح روز عاشورا خودروهای پارک شده در این مناطق جمع‌آوری می‌شود.

دبیر کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائران استان قم با تاکید بر اینکه صبح روز عاشورا برخی از مسیرها از جمله پایان خیابان آذر به سمت سه‌راه بازار، کوچه مخابرات خیابان باجک یا میدان جهاد به سمت چهار راه بازار و میدان سعیدی به سمت سه‌راه غفاری بسته می‌شود.

وی با اعلام این خبر که جزییات مسیرهای بسته شده توسط اصحاب رسانه به مردم اطلاع داده می‌شود، ابراز کرد: بلوار عمار یاسر، میدان 72 تن و برخی دیگر از نقاط شهر به صورت ویژه مورد توجه پلیس راهنمایی و رانندگی قرار می‌گیرد.

مقدم با اشاره به اینکه آتش‌زدن خیمه‌ها از پارکینگ شرقی به میدان معلم کنار ساختمان عمرانیه انتقال داده می‌شود اظهار کرد: راهنمایی و رانندگی محدودیت‌های عبور و مرور لازم را برای اجرای این حرکت فرهنگی انجام می‌دهد.

وی از آمادگی مستمر ناوگان حمل و نقل در ایام عزاداری امام حسین(ع) یاد کرد و ادامه داد: سرویس‌های برون‌شهری بعد از ظهر عاشورا تامین شده و دو مسیر فوق‌العاده راه‌آهن به مقصد تهران در نظر گرفته می‌شود که شهرداری قم و حرم مطهر حضرت معصومه(س) در اطلاع‌رسانی این سرویس‌ها مشارکت می‌کنند.

دبیر کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد تسهیلات زائران استان قم خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال بارش باران اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم نیز در سطح راه‌های متصل به این استان از ظرفیت خود برای خدمات‌رسانی به مسافران استفاده می‌کند./ فارس

آدرس کوتاه :