رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح بلوار شهید روحانی - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

افتتاح بلوار شهید روحانی

افتتاح بلوار شهید روحانی


Loading the player...سیمای قم روز چهارشنبه برنامه افتتاح بلوار شهید روحانی را راس ساعت 18:00 روی آنتن برد.

بلوار شهید روحانی شامگاه دوشنبه با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم، دلبری شهردار قم، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان شهری و استانی به طور رسمی به بهره برداری رسید.

این پروژه که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری قم در منطقه یک به شمار می‌رود؛ خیابان طالقانی را به بلوار 15 خرداد متصل می‌کند.
کاهش بار ترافیکی موجود در خیابان آذر و همچنین بهینه سازی بافت فرسوده شهری در این منطقه را می‌توان از مهم‌ترین دستاوردهای این پروژه بزرگ یاد کرد که با همکاری مردم و مدیران شهری به سرانجام رسید.

به گفته دلبری شهردار قم که در مراسم افتتاحیه این بلوار سخن می‌گفت، این پروژه از سال 90 آغاز به کار کرد و در طی این مدت تعداد 746 منزل از مردم به تملک درآمد که همگی این موارد بدون استفاده از قوه قهریه و کمیسیون ماده نه بوده است و این امر نشان از همراهی مردم با مسئولان شهری برای انجام پروژه‌های بزرگ همانند این طرح دارد.


به گفته اکبر قلیچ شهردار منطقه یک، اجرای پروژه بلوار شهید روحانی رقمی بالغ بر 720 میلیارد ریال هزینه در برداشته که مشخصات آن به طول 780 متر و عرض به طور میانگین 70 متر می‌باشد.
وی با بیان اینکه، این طرح در کل 142 هزار متر مربع مساحت دارد افزود: فاز نخست پروژه بلوار شهید روحانی از میدان میرزای ‏قمی تا بلوار 15 خرداد در مساحتی بالغ بر 54 هزار متر مربع اجرا شده و فاز دوم آن از ‏بلوار 15 خرداد تا بزرگراه امام علی(ع) در مساحتی بالغ بر ‏‏88 هزار متر مربع به مرحله اجرا در خواهد آمد.

ادامه بلوار شهید روحانی به سمت اتوبان امام علی(ع) سبب خواهد شد تا مسافران و زائران بتوانند مسیر آسانتری برای رسیدن به مرکز شهر داشته باشند و از این مسیر مستقیما به سمت بلوار پیامبر اعظم(ص) حرکت و به زیارت کریمه اهل بیت(ع) و یا مسجد مقدس جمکران مشرف شوند که هم اکنون برخی از تملکات در این مسیر آغاز شده است.


وزیر کشور در مراسم افتتاح این پروزه، با اعلام ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم منطقه آذر ابراز داشت: آقای روحانی سه بار در جمع هیئت دولت در خصوص ویژگی‌های انقلابی و مجاهدت‌های اهالی منطقه آذر قم صحبت و تعریف کردند.

تهیه کننده و کارگردان:  آقای نیکونیا
مجری: آقای تحویلدار


 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 2.0 stars out of 5.