جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

افتتاح فاز سوم بلوار آیت الله بروجردی در نیمه نخست سال جاری - صفحه اصلی

 

 

افتتاح فاز سوم بلوار آیت الله بروجردی در نیمه نخست سال جاری

افتتاح فاز سوم بلوار آیت الله بروجردی در نیمه نخست سال جاری


معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان در برنامه ی گفتگوی خبری با بیان این که منطقه ی پردیسان در دو قسمت هزار هکتاری و پانصد و 78هکتاری تعریف شده است،گفت:مسکن مهر پردیسان در اراضی پانصد و 78هکتاری بعد از بلوار امام علی(ع)احداث و طی پنج تا شش سال زیرساخت های آن شکل گرفته است.

وی با اشاره به این که در منطقه پردیسان از لحاظ تامین آب، برق و گاز مشکلی نداریم گفت: در مورد فاضلاب این منطقه با پیگیری های شرکت آبفا و تامین اعتبار از اعتبارات 800میلیادی تومانی در سطح کشور برای زیرساخت های عمرانی،درصدد ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در این منطقه هستیم.

طلوعی در خصوص مسکن مهر استان قم عنوان کرد:کل مسکن های مهر استان 43هزار و هشتصد و چهل واحد بوده که از این تعداد 41هزار و دویست و نود و شش در شهر قم و و 2هزار و پانصد و 44واحد در چهار شهر اقماری دستجرد،قنوات،کهک و سلفچگان تاسیس شده است.

وی با بیان این که پروژه های مسکن مهر عمدتا با مشکلاتی چون نداشتن نظارت بر پیمانکار و ایمن نبودن مواجه بوده است افزود:عمده اجرای پروژه ها را شرکت های تعاونی،با شخصیت حقوقی مستقل خود برعهده دارد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان در ادامه اضافه کرد:حجم انبوه ساخت و ساز مسکن مهر در مدت زمان کوتاه برای اسکان مردم، عمده ی مشکلات را برای ساکنین در برداشته است.

طلوعی با بیان این که مسکن مهر زیر نظر سازمان نظام مهندسی استحکام دارد خاطرنشان کرد: از هزار و نهصد واحد باقی مانده پروژه های مسکن مهر 1000واحد مشکل حقوقی دارد،که امیدواریم تا پایان سال و هفته دولت تمامی مسکن مهر به اتمام برسد.

  قوامی امام جمعه پردیسان در ارتباط تلفنی با برنامه ضمن تشکر از مسئولین مربوطه برای مرتفع سازی مشکلات منطقه پردیسان گفت:برای حل مشکلات این منطقه باید مدیریت واحد در این شکل بگیرد و شهرداری و راه شهرسازی در تعامل همه جانبه با هم باشند.

وی افزود:اخیرا در طرح غیرسنجیده تعدادی از نیازمندان در مسکن مهر زیتون اسکان داده شده اند و با بسیاری از مشکلات در این منطقه روبرو هستند. 

امام جمعه پردیسان با بیان این که راه های ارتباطی معضل بزرگ پردیسان است،از مسئولین خواست مسیر بلوار مرجعیت هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.   

سعادت طلب، رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با بیان این که تنها راه دسترسی درمنطقه پردیسان بلوار غدیراست گفت:در شورای چهارم بلوار شهید آوینی به دلیل هزینه ی بالا تغییر سیاست داده شد و پروژه ی بلوار آیت الله بروجردی در دستور کار قرار گرفت.

وی با تأکید همکاری بخش‌های مختلف شهرداری در اجرای این پروژه بیان کرد: بلوار آیت‌الله بروجردی در حدفاصل شهرک قدس تا شهرک پردیسان نیز تا نیمه نخست امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان این که 2 فاز ازبلوار آیت الله بروجردی افتتاح شده است افزود:قرار است با ساخت تقاطع همسطح تا پایان سال بلوارآیت الله بروجردی به بهره برداری برسد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان در پایان با با ابراز تأسف از نبود همکاری شهرداری و مالکین برای اتمام تملک زمین مورد احتیاج پروژه افزود: متأسفانه هنوز تمام زمین مورد نیاز برای اتمام پروژه پل پردیسان در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار نگرفته و باعث نیمه‌ تمام ماندن پروژه شده است. 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.