جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

افتتاح مراکز درمانی نیمه‌کاره در اولویت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افتتاح مراکز درمانی نیمه‌کاره در اولویت است


نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین هدف ما در سال 94 تکمیل بیمارستان‌ها و اورژانس‌های پیش بیمارستانی نیمه‌کاره است تا وضعیت مراکز درمانی قم بهبود یابد.

امیرآبادی بیان داشت؛

احمد امیرآبادی فراهانی با ابراز امیدواری از افتتاح دو بیمارستان فرقانی و نیروگاه قم تا پایان سال 94 عنوان کرد: سال 93 آخرین بودجه بیمارستان فرقانی بود اما با تلاش‌هایی که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و دولت انجام دادیم، بودجه‌ای برای سال 94 این بیمارستان در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: بودجه بیمارستان نیروگاه در سال 94 نسبت به سال گذشته دو برابر شد و از وزیر بهداشت و درمان نیز قول گرفتیم از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده مبلغ قابل توجهی برای تجهیز این بیمارستان اختصاص دهند تا در پایان سال 94 بتوانیم هر دو بیمارستان را به بهره‌برداری برسانیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم طبق گفته مسئولان دو بیمارستان فرقانی و نیروگاه پیش از پایان سال 94 افتتاح شود ولی اگر این امر محقق نشد بنده وعده بهره‌برداری این بیمارستان‌ها را در اوایل سال 95 می‌دهم.

امیرآبادی تصریح کرد: برخی مراکز درمانی قم از جمله بیمارستان‌های نکویی هدایتی و کامکار فرسوده و قدیمی است که باید برای تخریب یا بهسازی بخش‌های آنها اقدام شود و امیدواریم در سال 94 این کارها نیز صورت گیرد.

وی افزود: در سال 94 حدود 365 درصد افزایش بودجه بخش درمان قم صورت گرفت که می‌توان گفت این اتفاق در طول سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همواره بودجه دانشگاه علوم پزشکی قم نسبت به سایر استان‌ها کمتر بود اما با اقدامات صورت گرفته رقم آن نیز تا حد مطلوبی افزایش یافت.

امیرآبادی اظهار کرد: دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم در شان دانشجویانی که در این مرکز تحصیل می‌کنند نیست و به دنبال آن هستیم مجوز 215 دانشکده پزشکی قم را از سازمان مدیریت در سال 94 گرفته و در بودجه سال 95 برای آن پیش‌بینی لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به ساخت بیمارستان هزار تختخوابی قم گفت: وزیر بهداشت در خصوص این مرکز درمانی صحبت‌هایی انجام داده است اما هدف ما در مرحله اول تکمیل بیمارستان‌ها و اورژانس‌های پیش بیمارستانی نیمه‌کاره است تا وضعیت مراکز درمانی قم بهبود یابد و بعد از آن اگر دولت خارج از بودجه استانی قصد احداث این بیمارستان را داشت از آن استقبال می‌کنیم.

آدرس کوتاه :