جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

افتتاح 30 کیلومتر آزاد راه در قم همزمان با سوم خرداد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افتتاح 30 کیلومتر آزاد راه در قم همزمان با سوم خرداد


مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: در سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، 30 کیلومتر بزرگراه در پنج پروژه راهسازی قم افتتاح خواهد شد.

بهشتی خبر داد؛

محسن بهشتی در دیدار با امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اداره‌کل در ادامه فعالیت‌های خود در حوزه راه در سالروز حماسه سوم خرداد (آزادسازی خرمشهر) اقدام به افتتاح 30 کیلومتر بزرگراه در پنج پروژه راهسازی می‌کند، اظهار کرد: سال گذشته در بحث بهسازی راه‌ها اقدامات خوبی انجام شد که در سال 94 با شروع نهضت آسفالت، بالغ بر سه برابر سال گذشته می‌توانیم نسبت به بهسازی محورهای مواصلاتی استان اقدام کنیم.

وی با تاکید بر نقش مطالعات در اجرای پروژه‌های عمرانی افزود: در این زمینه توجه جدی انجام نگرفته و اعتباری برای امر مطالعات در نظر گرفته نشده است که امیدواریم این امر در اولویت اجرای برنامه‌های عمرانی قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در ادامه به تشکیل صندوق مسکن اشاره و خاطرنشان کرد: از برنامه‌های مهم در تامین مسکن، تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تامین مسکن است که به همین دلیل زمین 48 هکتاری واقع در پردیسان قم را به عنوان نخستین صندوق مسکن در نظر گرفته‌ایم.

وی به تشریح اولویت احیای بافت فرسوده در تامین مسکن استان قم پرداخت و ادامه داد: در قم تقریبا 2 هزار هکتار بافت فرسوده داریم که در صورت احیا می‌تواند بخش قابل توجهی از کمبود مسکن را در شهر قم رفع کند.

بهشتی به نقش مهاجرپذیری استان اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه مسکن خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر تاکنون این اداره‌کل کارهای خوبی انجام داده است، اما هنوز 10 هزار نفر دیگر از خانواده‌های این افراد در نوبت دریافت مسکن هستند.

آدرس کوتاه :