جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان دارای مدرک فنی و حرفه‌ای - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان دارای مدرک فنی و حرفه‌ای


مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری قم گفت: آمار فارغ‌التحصیلان شاغل به کار که دارای مدرک فنی و حرفه‌ای در سال‌های 85 تا 90 افزایش داشته که نشاندهنده اهمیت ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری قم خبر داد

جواد شاکر در جلسه هم‌اندیشی ظرفیت‌های پیش روی دانشگاه فنی و حرفه‌ای که ظهر امروز با حضور مسئولان و مدیران استان، خیران و صاحبان صنعت در آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران قم برگزار شد، به آمار فارغ‌التحصیلان فنی و حرفه‌ای اشاره و اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان کاردانی فنی و حرفه‌ای در سال‌های 85 تا 90 کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان شاغل به کار که دارای مدرک فنی و حرفه‌ای هستند، در سال‌های 85 تا 90 افزایش داشته است که این امر نشان‌دهنده اهمیت ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری قم ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زمینه اشتغال بیش از گذشته فراهم کرده که حاکی از زمینه بالای اشتغال این فارغ‌التحصیلان است.

در این  همایش حجت‌الاسلام علی بنایی، معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به انتخاب شعار «همدلی و همزبانی، دولت و ملت» از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال جاری گفت: خیران خدمات ارزنده‌ای در امر مدرسه‌سازی داشته‌اند و بر اساس آمار این امر اثبات شده است.

وی با بیان اینکه مراکز فنی وحرفه‌ای در حل مشکل اشتغال جوانان استان به خوبی ایفای نقش کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مراکز فنی و حرفه‌ای باید به امر اشتغال اهتمام داشته باشند و در این زمینه آموزش‌های لازم را به متقاضیان ارائه دهند.

// فارس

آدرس کوتاه :