سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

افزایش ورزشکاران سازمان یافته قم با عبور از مرز 40 هزار نفر - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افزایش ورزشکاران سازمان یافته قم با عبور از مرز 40 هزار نفر


معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برنامه‌ریزی برای افزایش بیمه شده‌های ورزشی قم و عبور آمار ورزشکاران سازمان یافته قم از مرز 40 هزار نفر خبر داد.

معاون توسعه ورزش استان قم خبر داد

روح الله رمضانی اظهار کرد: در بین 45 هیئت ورزشی استان قم تنها یک هیئت ورزشی است که ماموریتی متفاوت نسبت به سایر هیئت‌های ورزشی دارد و وظیفه آن فعالیت کردن در تأمین امداد رسانی و حمایت پزشکی از مسابقات و رخدادهای ورزشی است.

وی ادامه داد: تمام هیئت‌های ورزشی استان قم در مقوله‌های مختلف اعم از همگانی، قهرمانی، فرهنگی، آموزشی و ... مأموریت‌های مهم خود را انجام می‌دهند اما هیئتی مانند هیئت پزشکی ورزشی ماموریتی متفاوت با دیگر هیئت‌ها دارد و به ثبت آمار ورزشکاران سازمان یافته می‌پردازد.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم افزود: یکی از الزام‌ها برای حضور در فعالیت‌های ورزشی هم برای ورزشکاران حرفه‌ای و هم برای افرادی که به صورت آماتور ورزش می‌کنند، برخورداری از بیمه ورزشی است که این کار را هیئت پزشکی ورزشی انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین تأمین نیروهای امدادی برای جلوگیری از آسیب ورزشکاران حین برگزاری مسابقات از جمله دیگر مأموریت‌های هیئت پزشکی ورزشی است که خوشبختانه این هیئت به واسطه عملکرد خود در سال‌های اخیر همواره از نگاه فدراسیون پزشکی ورزشی نیز دارای جایگاه خوبی در کشور بوده است.

رمضانی با اشاره به آمار جمعیت ورزشکاران سازمان یافته استان قم، ابراز کرد: خوشبختانه آمار ورزشکاران بیمه شده این استان تا پایان سال قبل از مرز 40 هزار نفر گذشته و با تمهیداتی که برای حضور حداکثری مردم در فعالیت‌های ورزشی، اجرای بهینه برنامه‌های اوقات فراغت و همچنین همایش‌های همگانی اندیشیده شده، قطعاً در پایان سال جاری شاهد افزایش جمعیت ورزشکاران سازمان یافته استان قم خواهیم بود.

وی در ادامه به برنامه‌ریزی برای برگزاری مجمع سالیانه هیئت پزشکی ورزشی استان قم به منظور بررسی عملکرد یکساله این هیئت ورزشی اشاره کرد و افزود: مجمع سالیانه هیئت پزشکی ورزشی قم با هدف بررسی عملکرد این هیئت در یک سال گذشته با حضور دکتر سعیدی دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی ایران به عنوان رئیس مجمع و حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم به عنوان نایب رئیس مجمع برگزار خواهد شد.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قم خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی اداره کل ورزش و جوانان و مشخص شدن زمان و مکان برگزاری مجمع سالیانه هیئت پزشکی ورزشی قم، این مجمع امروز در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان قم تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دکتر گلفشان مسئولیت ریاست هئیت پزشکی ورزشی استان قم را بر عهده دارد، یادآور شد: بحث پزشکی ورزشی در ورزش امروز کشور و جهان یکی از موضوعات بسیار مهم است زیرا ورزشکاران به سبب حرفه‌ای شدن ورزش مرتب در معرض خطر آسیب‌های ورزشی هستند و این مهم مأموریت هیئت پزشکی ورزشی و افراد مرتبط با این موضوع را سنگین‌تر می‌کند/فارس

آدرس کوتاه :