جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

افزایش ۲ درصدی بیمه‌شدگان ورزشی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افزایش ۲ درصدی بیمه‌شدگان ورزشی در قم


رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان قم از افزایش ۲ درصدی بیمه‌شدگان ورزشی در قم خبر داد و گفت: به دنبال بهانه‌گیری برای عدم پرداخت هزینه درمان به ورزشکاران نیستیم.

گلفشان خبر داد؛

محمد گلفشان در سمینار سالانه هیئت پزشکی ورزشی قم که با حضور دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی در قم برگزار شد اظهار داشت: سرانه حق بیمه ورزشی برای ورزشکاران در سال گذشته ۱۰ هزار تومان بوده که در سال ۹۴ به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته ضمن این که در بخش روستایی و عشایری، این سرانه از ۷ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: افزایش سرانه حق بیمه ورزشی با تعهدات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی متناسب بوده است برای مثال سقف تعهدات هزینه درمان در سال ۹۳، ۴۵ میلیون ریال بوده است که در سال ۹۴ به ۶۵ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی قم گفت: در حوزه بازرسی در سال گذشته نقصان داشتیم چنان که سال گذشته دو نوبت از ۳ نوبت بازرسی معمول و مصوب انجام شد و این نقص در سال ۹۴ رفع می‌شود.

گلفشان بیان داشت: به دنبال بهانه‌گیری برای عدم پرداخت هزینه درمان به ورزشکاران نیستیم و در پرونده‌های درمانی، بهبود جسمانی ورزشکاران و حل مشکلات درمانی آنها را هدف خود قرار داده‌ایم گرچه گاهی از حسن نیت هیئت پزشکی ورزشی استان قم نیز سوء استفاده‌هایی انجام شده است.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی مرکز فیزیوتراپی صبا و ارائه خدمات رایگان به ورزشکاران دارای کارت بیمه ورزشی از فعالیت‌های مثبتی بوده که در هیئت پزشکی ورزشی قم انجام شده و بخش بزرگی از دغدغه ورزشکاران را بابت پرداخت هزینه‌های فیزیوتراپی حل کرده است.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی قم تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز روانشناسی و انجام مشاوره ورزشی برای ورزشکاران و متقاضیان از برنامه‌های جدیدی است که هیئت پزشکی ورزشی در قم انجام داده است.

آدرس کوتاه :