جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

افزایش 14 درصدی ورود وسایل نقلیه به قم در ایام نوروز - صفحه اصلی

 

 

افزایش 14 درصدی ورود وسایل نقلیه به قم در ایام نوروز

افزایش 14 درصدی ورود وسایل نقلیه به قم در ایام نوروز


معاون هماهنگی امور زائران استانداری در نخستین برنامه گفتگوی خبری سال جدید با بیان این که استان قم بعد از مشهد مقدس بیشترین حجم سفرهای نوروزی را در کشور داشته است گفت:از25 اسفند ماه 95تا 12فروردین امسال،3 میلیون و 354هزار و چهارصد و نود و نه خودرو اعم از شخصی و عمومی وارد استان شده که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 14 درصدی داشته است.

عالی پور افزود:قم در ایام تعطیلات نوروزی 400 هزار مسافر را در 11هزار مکان اقامتی اسکان داد که این آمار به غیر از مسافرانی است که از این اماکن به طور رسمی استفاده نکرده اند.

وی با اشاره به زائرپذیری پذیری استان در ایام مختلف سال مشکل عمده کلانشهر قم در بحث تسهیلات زائران را نداشتن مکان اقامتی کافی و کمبود پارکینگ عنوان کرد و گفت با حل این مشکلات می توان ساعت اقامت زائران و مسافران را درقم افزایش و گردشگری مذهبی را رونق بخشید.

معاون هماهنگی زائران استانداری در بخش دیگری ازگفتگوی خبری ازساماندهی اقامتگاه های زائران و مسافران خبر داد و گفت:سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در ستاد تسهیلات زائران اقدام به شناسایی اقامتگاه ها و صدور مجوز نمود و مانع سودجویی اقامتگاه های غیرمجاز شد.

عالی پور افزود:کمیته های 11گانه کار نظارت بر امور زائران را برعهده داشت وتمامی دستگاه های اجرایی ازآمادگی کامل در ایام نوروز برخوردار بودند و در این راستا استاندار در بازدیدهای سرزده از نزدیک پیگیر مشکلات و نحوه خدمت رسانی به زائران شد.

مدیرکل آموزش و پرورش در ارتباط تلفنی در خصوص اسکان های نوروزی در مدارس گفت:400مدرسه در سطح استان با بیش از 4000 کلاس پذیرای مسافران نوروزی به ویژه فرهنگیان بود.

شیخ الاسلام باتوجه به این که طبق تعرفه کشوری هزینه هر اتاق دویست و بیست تا 250هزار ریال است گفت: این مبالغ دریافتی حتی کفاف امور جاری اسکان آموزش و پرورش را هم نمی دهد و بودجه ای برای خرید تجهیزات در نظر گرفته نشده است.

عالی پوردرخصوص این مطلب تصریح کرد:طبق مصوبه مجلس برای تخصیص بودجه به شهرهای زیارتی،متاسفانه این بودجه تا به امروز تخصیص نیافته و قرار است در برنامه ششم توسعه اجرایی شود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.