جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

افزایش 22درصدی داوطلبان انتخابات شوراها - صفحه اصلی

 

 

افزایش 22درصدی داوطلبان انتخابات شوراها

افزایش 22درصدی داوطلبان انتخابات شوراها


امیرآبادی در برنامه گفتگوی خبری با بیان این که وظیفه ی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر عهده ی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  است گفت:ثبت نام دواطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراها نسبت به دوره چهارم 22درصد رشد داشته است.

 

وی افزود:از 1600داوطلب تایید صلاحیت شده،20نفر رد صلاحیت شدندکه از این تعداد 11نفر از روستاها و 9نفرازشهرقم بودند.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر پنجمین انتخابات شوراها با اشاره به این که در چند روز اخیرشاهد تخلفاتی ازسوی برخی نامزدها بودیم خاطرنشان کرد:هیئت بازرسی و نظارت تخلفات را به ستادپیشگیری قوه قضاییه در دادگستری گزارش می دهد.

 

امیرآبادی تصریح کرد:طبق بند 8ماده ی 62 قانون اساسی نصب هرگونه بنر و پوستر و آسیب به اموال عمومی برای تبلیغات یک تا شش ماه حبس دارد.

 

وی با اشاره به این که 1700ناظر بر صندوق های رای نظارت می کنند گفت:صندوق هایی با زیر200رای یک ناظر،200تا 1000رای دو ناظر،و صندوق های بالای هزار رای هیئت عالی نظارت شهرستان سه تا چهار ناظر را درنظر می گیرد.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر پنجمین انتخابات شوراها با توجه به این که امسال با برنامه ریزی های هیئت اجرایی،مناطق چهارگانه شعب اخذ رای را کنترل و صدورصندوق و تعرفه و بازرسین را اعزام می کنند گفت:منطقه یک در شرکت مخابرات،منطقه دو در شرکت برق،منطقه سه در شرکت گازو منطقه چهار در شرکت آب و فاضلاب تعیین شده است.

 

وی با بیان این که نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری بر عهده ی شورای نگهبان است از هماهنگی کامل هیئت نظارت برانتخابات شوراها و هیئت نظارت شورای نگهبان خبر داد و گفت:برای جلوگیری از اختلاف نظرها،نظر سرناظر شورای نگهبان ملاک عمل هیئت اجرایی است.

 

امیرآبادی باتوجه به این که براساس قانون اجرای انتخابات به عهده ی هیئت اجرایی ریاست جمهوری است،افزود:دراستان قم یک هیئت با دو ماهیت شورا و ریاست جمهوری توسط فرمانداری معرفی شد.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر پنجمین انتخابات شوراها با اشاره به این که در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا تعداد اعضاء از 21به 13نفر کاهش یافته است،گفت:طبق سنوات گذشته تعداد بیشتراعضاء، هزینه برای حقوق این افراد بالا بود،و با تعداد کم بهتر می توان شهر را اداره کرد.

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.