سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 30 درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افزایش 30 درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی قم


مدیرکل تامین اجتماعی قم از افزایش 30 درصدی نرخ مستمری بازنشستگان تحت پوشش این سازمان در سال جاری خبر داد.

موسوی خبر داد؛

سید مجتبی موسوی با بیان اینکه در سال جاری بر خلاف سالهای گذشته این افزایش زودتر از موعد مقرر انجام گرفته است،افزود: در اردیبهشت ماه 93 مستمری 31 هزار و 253 بازنشسته تحت پوشش سازمان در دو مرحله به ترتیب 5 و 25 درصد افزایش پیدا کرد،

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی قم در حال حاضر با مجموع تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت ماهانه 275 میلیارد ریال به بازنشستگان پرداخت می کند،افزود: ماهانه با احتساب هزینه های درمانی بیش از 400 میلیارد ریال برای پرداخت مستمری یازنشستگان تحت پوشش استان هزینه می شود.

این مسوول با اشاره به اهتمام جدی تامین اجتماعی برای وصول مبالغ مورد نیاز جهت پرداخت عیدی بازنشستگان،تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ عائله مندی و همچنین حق اولاد برای بازنشستگان؛ فارغ از پرداخت مستمری تامین هزینه لازم برای پرداخت عیدی بازنشستگان نیز کار دشواری است، ولی تامین اجتماعی با کمک دولت تمام توان خود را برای کسب رضایتمندی مردم به می گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی قم همچنین با اشاره به محقق شدن امکان تمدید دفتر بیمه تامین اجتماعی در تمامی شعبات استان و کشور،تصریح کرد: افراد تحت پوشش دیگر نیازی به مراجعه به شعبه صادر کننده دفترچه خود ندارند بلکه با توجه به لینک شدن تمامی شعبات تامین اجتماعی کشور به یکدیگر در هر نقطه از کشور می توانند نسبت به تمدید دفترچه بیمه خود اقدام کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی قم همچنین خاطر نشان کرد: تنها در صورتی که بیمه شدگان قصد تعویض و صدور مجدد دفترچه خود را دارند به منظور احراز هویت شخص بیمه شده باید به شعبه اولیه مراجعه نمایند.

موسوی همچنین با اشاره به معافیت فرزندان سوم به بعد از پرداخت حق بیمه،تصریح کرد: برای کلیه کارگران و بیمه شدگان اجباری به وسیله کارفرمایان نیز مبلغ 15 هزار ریالی دریافتی به عنوان حق بیمه فرزند چهارم به بعد از سال جاری حذف شده است.

وی الکترونیکی نمودن فعالیت های تامین اجتماعی را از مهمترین اقدامات صورت گرفته سازمان در سالجاری عنوان کرد، و افزود: تمامی بیمه شدگان می توانند با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی با وارد نمودن شماره بیمه و یا کارت ملی و سریال شناسنامه از وضعیت بیمه خود اطلاع کسب کنند.

آدرس کوتاه :