جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

افزایش 35 درصدی اعتبارات عمرانی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

افزایش 35 درصدی اعتبارات عمرانی در قم


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم گفت: پیش‌بینی می‌شود اعتبارات عمرانی استان قم در سال جاری نسبت به سال گذشته نزدیک 35 درصد افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم خبر داد

حسن رضوی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی هفته دولت که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: از دوم تا هشتم شهریور ماه جاری گرامیداشت هفته دولت نامگذاری شده است که یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی‌ می‌داریم.

وی خاطرنشان کرد: خدمت بیشتر به مردم و استفاده از ظرفیت‌های بخش‌های خصوصی برای اجرای منویات دولت پیگیری می‌شود.

جانشین رئیس ستاد بزرگداشت هفته دولت در استان قم با اشاره به سیاست‌های تدوین شده است، گفت: دولت برنامه منظمی در قالب برنامه سالیانه و برنامه ششم تنظیم می‌کند که ضمن استفاده از منابع خود برای اجرای پروژه‌ها و اقدامات اساسی که در استان‌ها و کشور، توازن منطقه‌ای را به عنوان یک محور در برنامه ششم قرار دهد.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد که در پنج سال آینده با توجه به تنظیم سند آمایش و سند توسعه استان شاهد رشد خوبی در زمینه نیازهای استان در مسائل عمرانی، رفاهی و مباحث فرهنگی باشیم.

رضوی خاطرنشان کرد‌: با وجود همه مشکلاتی که در دولت تدبیر و امید بوده، نگاه دولت از عمران استان‌ها و شهرها غافل نبوده و آمار و ارقام حکایت از این دارد که در دو سال گذشته نسبت به سال‌های پیشین به خوبی مدیریت منابع شده و با اختصاص اعتبار شرایط را برای اجرای پروژه‌ها فراهم شده است.

وی عنوان کرد: افتتاح پروژه‌های مختلف در هفته دولت، نشاندهنده اقدامات مناسبی بوده که انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با اشاره به میزان اعتبارات استان گفت: در دو سال گذشته بالغ بر 300 میلیارد تومان اعتبار عمرانی در مجموعه استان در ردیف‌های مختلف اختصاص پیدا کرده و در سال 94 پیش‌بینی می‌کنیم بر اساس تخصیص‌هایی که پنج ماهه اول سال داده شده و تعهداتی که دولت در قالب ردیف‌های مختلف داشته و دارد و به ویژه تعهدات سفر رهبری اعتبارات افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به سفر ریاست جمهوری گفت: در این سفر 340 میلیارد تومان در دو سال 94 و 95 تعهد شد که طرح‌های ملی در استان و بر اساس قانون با اختصاص 100 درصدی مواجه شوند و پروژه‌های نیمه تمام در طول دو سال به پایان برسد.

رضوی خاطرنشان کرد: در سال جاری نزدیک به 151 میلیارد تومان در قالب سفر ریاست جمهوری در برنامه تعیین شده که اکنون با گذشت پنج ماه از ابتدای سال 50 میلیارد تومان دولت برای پروژه‌ها به حساب دستگاه‌های ذی ربط واریز کرده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود اعتبارات عمرانی در استان قم سال جاری نسبت به سال گذشته نزدیک به 35 درصد افزایش پیدا کند، گفت: با اختصاص این اعتبارات در این زمنیه شاهد پیشرفت، پایان و تکمیل اغلب پروژه‌ها خواهیم بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم ادامه داد: این رویکرد دولت در سال 95 ادامه پیدا می‌کند تا پروژه‌هایی که بیش از 70 تا 80 درصد پیشرفت داشتند، در قالب اختصاص اعتبار 100 درصدی تکمیل شوند.

وی تصریح کرد: به عبارتی سیاست دولت در دو سال گذشته این بوده که به پروژه‌های عمرانی از نظر تعداد و زمان خدشه‌ای وارد نشود و در دو سال آینده اولویت دولت تکمیل پروژه‌هایی است که پیشرفت فیزیکی بالغ بر 70 درصد دارند تا هر چه زودتر به بهره‌برداری برسند.

رضوی با اشاره به افتتاح نمایشگاه مجازی هفته دولت استان قم گفت: امسال مسائل و موارد هفته دولت در قالب نمایشگاه مجازی با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی و با محوریت استانداری راه‌اندازی شده است.

وی به نگاه به عملکرد دولت اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید دولت برنامه‌محور بوده و  بر اساس برنامه اقدامات را انجام می‌دهند./ فارس

آدرس کوتاه :