جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اقتصاد مقاومتی راهکار همیشگی رونق اقتصادی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اقتصاد مقاومتی راهکار همیشگی رونق اقتصادی است


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: اقتصاد مقاومتی راهکاری همیشگی برای رونق اقتصادی کشورها است.

حجت الاسلام سعیدی؛

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در دیدار مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، با بیان اینکه برخی اقتصاد مقاومتی را راهکاری در دوران بحران معرفی می کنند، افزود: اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید داشتند، لزوما برای مواقع بحران نیست، گرچه در مواقع بحران نمود آن بیشتر است، ولی این اقتصاد واقعیتی است که هر ملتی که بتواند بر آن تاکید و خود را با آن عجین کند، به پیروزی می رسد.

وی با اشاره به توجه کشورهای توسعه یافته به اقتصاد مقاومتی قبل از پیشرفتشان، گفت: چینی ها، فرانسوی ها، آلمانی ها، آمریکایی ها و برخی کشورهای توسعه یافته که در گذشته در شرایط امروزی نبودند، با اقتصاد مقاومتی به جایگاه امروزی دست یافته اند.

وی با اشاره به وجود گسترده محصولات چینی در سراسر جهان، گفت: امروزه نیز در اوج گرفتاری ها و مشکلات اقتصادی، محصولات چینی از صنایع خرد و کلان در جهان نفوذ یافته و به ایران نیز آمده است.

سعیدی با بیان اینکه برای استفاده مردم از تولیدات داخلی، کار فرهنگی تنها بخشی از تاثیرگذاری را دارد، گفت: مردم با فشار تحریم و فعالیت های رسانه ای و توصیه و از این قبیل فرهنگسازی ها، تنها تا حدودی با اقتصاد مقاومتی همراهی می کنند، ولی بخش عمده تاثیرگذاری بر اساس نیازهایشان است که تولیدات ایرانی باید با سازوکارهای اقتصادی مناسب به آنها پاسخ دهد.

امام جمعه موقت قم خاطرنشان کرد: ما باید همت خود را بیشتر کنیم و مقداری نیز به برخی عرصه ها که مد نظر مردم است، توجه کنیم؛ به عنوان مثال در عرصه تولید و صنعت، باید ببینیم عقلای دنیا در عرصه هایی که پیشرفت کرده اند، چه مسیری را رفته اند.

وی از جمله کارهای درست آنها را تعهد نسبت به تولیدات و محصولاتشان برشمرد و افزود: اگر ما مردم را به استفاده از تولیدات داخلی تشویق کنیم، این دعوت موقعی تاثیرگذار خواهد بود که صنعت ما نسبت به تولیدات خود اهتمام و تعهد داشته باشد.

سعیدی تاکید کرد: استفاده از تولیدات داخلی را حمایت می کنیم و از سویی به تولیدکنندگان توصیه می نماییم که کیفیت خود را تقویت کنند تا مردم نیز به سمت استفاده از تولیدات داخلی گرایش یابند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم نیز در این دیدار گفت: 96 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند، چرا که در صنعت جهان، صنایع کوچک نقش بسزایی در اقتصاد کشورها دارند.

امیر طیبی نژاد ادامه داد: امروز سرمایه گذارانی که در عرصه اشتغال و صنعت حضور دارند، ضمن اینکه موجب رونق اقتصاد کشور می شوند، نقش زیادی نیز در اشتغال زایی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: امروزه بزرگترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی به دلیل بیکاری است که توسعه سرمایه گذاری موجب توسعه اشتغال شده و از بروز این آسیب ها جلوگیری می کند.

آدرس کوتاه :