جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

المصطفی پرچم امام حسین(ع) را در 100 کشور دنیا به اهتزاز درآورده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

المصطفی پرچم امام حسین(ع) را در 100 کشور دنیا به اهتزاز درآورده است


رئیس جامعةالمصطفی با بیان اینکه مشعل عاشورا باید در سراسر جهان روشن گردد گفت: پرچم امام حسین(ع) توسط دانش آموختگان المصطفی در بیش از 100 کشور جهان به اهتزاز درآمده است.

آیت الله اعرافی؛

آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار مسئولان هیئت خادم‌الرضا ضمن خیرمقدم به خادمان فرهنگ حسینی و رضوی، از فعالیت‌های باعظمت، سامان یافته و اثرگذار هیئت خادم‌الرضا(ع) در قم که مرکز مهم اندیشه و گفتمان اسلام ناب در جهان است، تجلیل کرد.

وی با اشاره به اهتزاز پرچم امام حسین(ع) توسط دانش آموختگان المصطفی در بیش از 100 کشور جهان خاطرنشان کرد: دشمنان و افراد ظاهربین در عصر عاشورا تصور می‌کردند قیام امام حسین(ع) با شهادت آن حضرت و یاران باوفایش به انتهای مسیر خود رسیده است اما امروز شاهد آن هستیم که بر خلاف تمام وقایع تاریخی که در زیر چرخ سنگین تاریخ محو شده‌اند هر روز بر عظمت و شکوه عاشورا در سراسر جهان افزوده می‌شود.

امام جمعه قم عمق اخلاص، تحمل شرایط سخت روز عاشورا، نقش آفرینی در نقطه عطف تاریخی و جلوه‌گر شدن تمام اسلام در حرکت امام حسین(ع) را از دلایل ماندگاری قیام عاشورا برشمرد و افزود: عاشورا در مفهوم زمان نمی‌گنجد و بر اساس روایات، حضرت آدم(ع) به همراه جبرئیل در ابتدای آفرینش در عزای امام حسین(ع) گریستند.

وی انقلاب اسلامی را تجلی یافته از قیام عاشورا خواند و بیان کرد: نباید فریب کسانی را خورد که از روی غفلت یا برای گمراهی ما قصد دارند انقلاب اسلامی را جدا از عاشورا تفسیر کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: اگر انقلاب اسلامی هیچ دستاوردی جز تبدیل قم به جایگاه نشر معارف اهل‌بیت(ع) در سراسر جهان نداشته باشد، برای آن کافی است و ما امروز باید افتخار کنیم که قم مشعل‌دار اسلام ناب، معارف اهل‌بیت(ع) و گفتمان انقلاب اسلامی در جهان خوانده می‌شود.

وی دلیل مقابله دشمن با انقلاب اسلامی را عمق معارف اهل‌بیت(ع) خواند و افزود: یکی از معیارهای ارزش اعمال در پیشگاه الهی، موج آفرینی آن است. کار در قم باید بزرگ و فاخر باشد چرا که در سراسر عالم تجلی یافته و بازتاب جهانی دارد و کار شما بحمدالله همینطور است.

امام جمعه قم نگاه منظومه‌ای به ابعاد مختلف حادثه عاشورا، جمع اخلاص و جذابیت در عزاداری‌ها، توجه به مسائل اجتماعی و نیازهای جامعه، تأکید بر جذب نسل جوان و بانوان و توجه به وحدت اسلامی و پرهیز از ایجاد اختلافات مذهبی را از نکاتی دانست که هیئت‌های مذهبی باید در برنامه‌های خود به آنها توجه داشته باشند و گفت: بحمدالله هیئت خادم‌الرضا(ع) به این مسائل به خوبی توجه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بقای انقلاب اسلامی در گرو بقای فرهنگ عاشوراست. مشعل عاشورا باید در سراسر جهان روشن شود و جامعةالمصطفی آماده است در این راه از تمام امکانات خود برای همکاری با هیئت‌های عاشورایی به ویژه هیئت خادم‌الرضا(ع) قم استفاده کنند.

در ابتدای این دیدار حمید ناطقی «مسئول هیئت و کانون خادم‌الرضا(ع)» با اشاره به برخی از فعالیت‌های این هیئت بیان کرد: هیئت خادم‌الرضا با وجود بضاعت کم اما با حضور افراد مخلص و دلسوز، با رعایت اصول مدیریتی و نظام‌مندسازی فعالیت‌های خود و تکیه بر استعدادهای جوان، موفق شده است به عنوان برترین تشکل در جمهوری اسلامی ایران و جزء 100 تشکل برتر جهان اسلام معرفی شود.

وی افزود: با ارزش‌ترین دستاورد هیئت خادم‌الرضا در طول بیش از 20 سال فعالیت این هیئت، ایجاد ارتباط مستمر و سازنده بین نسل جوان و بزرگان حوزه و مراجع است و ما خرسندیم که چندین هزار جوان را پای منبر علما و روحانیون حوزه گرد آورده‌ایم.

در پایان این دیدار نشان افتخار هیئت خادم‌الرضا(ع)، به آیت‌الله اعرافی اهدا شد.

آدرس کوتاه :