حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

الگوگیری از حضرت فاطمه(س) بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیر گروه فرهنگ‌نامه مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: اگر انسان رهروی حضرت فاطمه زهرا(س) و الگوگیری ایشان را در پیش گیرد بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه و جوانان برطرف می‌شود.

حجت الاسلام عیسی عیسی‌زاده ، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: امروز مشکلاتی در عرصه اجتماعی و خانوادگی برای انسان‌ها رخ داده که عزت و حیا را مورد سئوال قرار داده و این در نتیجه دور ماندن از سبک زندگی حضرت زهرا(س) و معارف اهل بیت(ع) است.

وی بیان داشت: رهروی حضرت فاطمه زهرا(س) و الگوگیری و سرمشق قرار دادن ایشان یکی از راهکارهایی است که اگر انسان آن را در پیش گیرد بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه و جوانان برطرف می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: شایسته است رفتار حضرت فاطمه(س) با همسر‌ فرزندان و با همسایگان و سایر اقشار جامعه آن زمان را مورد مطالعه قرار دهیم و بنگریم ایشان چگونه توانستند با حفظ عزت و ارزش‌های اسلامی بهترین رفتار‌ها را داشته‌ باشند.

امنیت کشورمان را مدیون تلاش‌های حضرت فاطمه(س) هستیم

وی ابراز داشت: اگر ما در کشور امنیت داریم به دلیل وجود ولایت فقیه در جامعه است و این را نیز مرهون تلاش‌های حضرت فاطمه زهرا(س) هستیم که در آن زمان برای ولایت و پذیرفتن آن توسط مردم در جامعه سختی‌های فراوانی را متحمل شدند.

حجت الاسلام عیسی‌زاده تصریح کرد: امام راحل همواره می‌فرمودند «مردم پشتیبان ولایت فقیه باشند تا به مملکت آسیبی نرسد». امروز در جامعه ما مردم با پذیرفتن ولایت فقیه عزت و افتخار آفریده‌اند و پشتیبان آن هستند.

وی افزود: اگر امروز ندای فقاهت شیعه به دور‌ترین نقطه جهان می‌رسد به دلیل مظلومیت حضرت فاطمه زهرا(س) و حمایت ایشان از ولایت و امامت است.

مدیر گروه فرهنگ نامه مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم بیان کرد: بقای مکتب شیعه در این است که رهروی حضرت فاطمه زهرا(س) بوده و از ولایت فقیه حمایت کنیم و اختلاف و بغض و کینه در جامعه وجود نداشته باشد./مهر

آدرس کوتاه :