جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

آل‌خلیفه و آل‌نهیان ایادی دنیای غرب در کشورهای اسلامی هستند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آل‌خلیفه و آل‌نهیان ایادی دنیای غرب در کشورهای اسلامی هستند


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه آل‌خلیفه و آل‌نهیان از جمله ایادی آمریکا و دنیای غرب در کشورهای اسلامی به شمار می‌روند گفت: امروز تکفیر در قالب گروه‌هایی مانند داعش و بوکوحرام کشورهای اسلامی را به آشوب کشانده‌اند.

آیت الله نوری همدانی؛

آیت‌الله حسین نوری همدانی در جمع گروهی از بانوان شیعه عربستانی اظهار کرد: خوشحالیم که در جمع گروهی از شیعیان شرق عربستان هستیم زیرا این افراد همواره در جریان‌های سیاسی حضور داشته‌اند و آگاه به مسائل روز هستند.

وی افزود: یکی از ضروریات جهان امروز این است که از میان شیعیان زنان و مردانی آموزش‌های لازم را ببینند و به اوضاع بین‌المللی و منطقه‌ای آشنایی کافی داشته باشند.

این مرجع تقلید با اشاره به روایات اهل بیت(ع) مبنی بر ضرورت شناخت هر عصر و دوران خاطرنشان کرد: به عبارتی لازم است مومنان حوادث دوران خود را بشناسند، به اهل هر دوران معرفت داشته باشند و نقشه‌های دشمنان را هم به خوبی درک کنند تا بتوانند بهترین راهکار را برگزینند.

وی ادامه داد: لازم است شیعیان عربستانی کشور خود را به درستی بشناسند و تحولات آن را مدنظر داشته باشند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: آنچه امروز به نام اسلام در قالب گروه‌هایی همچون سلفی‌ها، تکفیری‌ها، داعش و بوکوحرام متجلی شده، اسلام نیست بلکه ساخته و پرداخته دشمنان اسلام با همکاری حکومت‌های عربستان و قطر است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تکفیری‌های تروریست‌ را به وجود آورده‌اند که اسلام را بدنام کنند تصریح کرد: در این بین عربستان و قطر هم با دلارهای نفتی خود هرگونه پشتیبانی مالی از گروه‌هایی مانند داعش و سایر تکفیری‌ها را بر عهده گرفته‌اند.

وی هدف دشمنان را از این اقدامات مبارزه با اسلام ناب دانست و گفت: جهانیان بدانند که شیعه و سنی خود را برادر یکدیگر می‌دانند و در طول تاریخ هم دشمنی میان آنها وجود نداشته و اختلافات جزئی هم در میان علما و به شیوه بحث علمی جریان داشته است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه آل‌خلیفه و آل‌نهیان از جمله ایادی آمریکا و دنیای غرب در کشورهای اسلامی به شمار می‌روند خاطرنشان کرد: امروز اسلام تکفیری در قالب گروه‌هایی مانند داعش و بوکوحرام کشتارهای بی‌رحمانه‌ای را سازمان‌دهی کرده و کشورهای اسلامی را به آشوب کشانده‌اند.

این مرجع تقلید افزود: لازم است در این شرایط، شیعیان در وهله نخست اسلام را به خوبی بشناسند، سپس آن را به درستی به جهانیان معرفی کنند و همچنین در این بین، شناخت صحیحی از دشمنان خود به دست بیاورند تا بتوانند نقشه‌های آنها را هم به خوبی درک کنند و مقابله با آنها هدف‌دار باشد.

وی بیان کرد: امروز شاهد هستیم که در کشورهای مختلف همچون افغانستان، عراق، بحرین و سوریه مردم بی دفاع کشته می‌شوند و اسلام به بدترین وجه در حال معرفی شدن به جهانیان است بنابراین وظیفه دارد که تعریفی صحیح از اسلام ناب عرضه کنیم و به همگان بگوییم تکفیر عقیده مشتی تروریست است نه اسلام واقعی.

آیت‌الله‌نوری همدانی با اشاره به راهکارهای خروج شیعیان از رکود و استضعاف در کشورهایی مانند عربستان خاطرنشان کرد: حقیقت آن است که شیعیان در حجاز و در سراسر عربستان مظلوم هستند و حکومت آل سعود ماه‌هاست شیخ نمر را دستگیر و او را محکوم به اعدام کرده و ظلم‌های فراوانی نسبت به شیعیان روا داشته است ولی رمز موفقیت پیروان مکتب اهل بیت(ع)، حفظ و تقویت وحدت و شناساندن چهره واقعی مکتب تشیع به جهانیان است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران الگویی تمام عیار برای حفظ وحدت و ایجاد حکومت اسلامی بر اساس قرآن و دستورات الهی است گفت: راهپیمایی امسال در اربعین حسینی، قدرت اجتماع عظیم شیعیان و همه مسلمانان را به جهانیان نشان داد که باید از این ظرفیت و اتحاد به بهترین وجه در مقابل دشمنان اسلام استفاده کرد.

آدرس کوتاه :