جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

آماده‌باش ۴۰۰ آتش‌نشان قمی در ایام نوروز - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آماده‌باش ۴۰۰ آتش‌نشان قمی در ایام نوروز


مدیرعامل آتش‌نشانی قم از استقرار ۶۷ دستگاه خودرو و موتور آتش نشانی در قم خبر داد و گفت: مرخصی کارکنان آتش نشانی به سبب اهمیت خدمت به زائران کریمه اهل بیت (س) لغو شد.

جعفری خبر داد؛

عباس جعفری بااشاره به فعالیت‌های آتش‌نشانی در ایام نوروز اظهار داشت: همزمان با چهارشنبه آخر سال یک نماینده از آتش‌نشانی قم در نمایندگی نیروی انتظامی مستقر است تا در صورت نیاز با همکاری پلیس وارد عملیات شوند.

مدیرعامل آتش‌نشانی قم با اشاره به محل استقرار خودروهای آتش‌نشانی افزود: امسال مانند گذشته خودروهای آتش‌نشانی در بوستان علوی، بوستان قدیر، میدان توحید، میدان نبوت، میدان جانبازان و فلکه میثم حضور دارند.

وی بااشاره به اعزام نیروهای آتش‌نشانی همراه با ماموران نیروی انتظامی در روز چهارشنبه آخر سال تصریح کرد: تنها در این روز اگر تماسی با سامانه 125 گرفته شود و گزارشی مبنی بر آتش سوزی ارائه شود نیروهای آتش‌نشان در محل حادثه حاضر می‌شوند.

آماده باش 60 دستگاه خودرو آتش‌نشانی در قم

به گفته جعفری در این روز نیروی انتظامی محل‌های مورد نظر را برای انجام عملیات آتش‌نشان‌ها فراهم می‌کند تا آتش‌نشانان بدون دغدغه عملیات خود را انجام دهند.

مدیرعامل آتش‌نشانی قم عنوان کرد: در حال حاضر 17 ایستگاه آتش‌نشانی قم فعالیت خود را برای ایام نوروز آغاز کرده است و در این مدت از ظرفیت 60 دستگاه خودرو و 7 موتور استفاده می‌شود.

وی با بیان آغاز فعالیت‌های فرهنگ سازی آتش‌نشانی در ایام نوروز گفت: از امروز در تمام مدارس استان بروشورهایی همراه با نکات ایمنی و تصاویر واقعی مربوط به چهارشنبه آخر سال توزیع شده است که امیدواریم فرهنگ عمومی در این باره بین دانش آموزان بالا برود.

جعفری بااشاره به برنامه‌های فرهنگی در مساجد استان تاکید کرد: از دو شب گذشته نیز برنامه‌های فرهنگی درباره رعایت نکات ایمنی در مساجد استان پس از اقامه نماز مغرب و اجرا برگزار شده است.

مدیرعامل آتش‌نشانی با تاکید به پرهیز از بیرون گذاشتن وسایل مستعمل بیان کرد: افراد می‌توانند برای انتقال وسایل مستعمل خود از سامانه 137 کمک بگیرند زیرا برخی از افراد سودجو از این وسایل در چهارشنبه سوری استفاده می‌کنند.

ثبت 2000 تماس در چهارشنبه آخر سال 92

وی بااشاره به آمار تماس‌های گرفته شده با سازمان آتش‌نشانی قم بیان کرد: در سال گذشته روز چهارشنبه آخر سال از 2000 تماس ثبت شده در سامانه آتش نشانی قم 47 مورد عملیات انجام شد به همین منظور از هم استانی‌ها درخواست داریم از عبور و مرور غیر ضروری در این روز خود داری کنند.

جعفری بااشاره به فعالیت‌های آتش‌نشانی قم در آخرین پنج شنبه سال گفت: از کل کشور در استان قم تعداد زیادی در قم مدفون است که به همین سبب اکیپ‌های نظارتی در اطراف بهشت معصومه(س)، قبرستان نو، وادی السلام، امامزاده احمدبن قاسم (ع)، امامزاده ابراهیم (ع) گلزار شهدای علی بن جعفر (ع)، حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) صحن اتابکی، بلوار بهار و امامزاده شاه سید علی (ع) مستقر می‌شوند.

مدیرعامل آتش‌نشانی قم با اشاره به استقرار ماشین‌های آتش‌نشانی در‌ایم نوروز در محل‌های پر تردد، گفت: در اطراف حرم مطهر کریمه اهل بیت (س)، بلوار بهار، عوراضی قم-کاشان، بستر رودخانه و ورودی شاه جمال خودرو و موتورهای آتش‌نشانی مستقر می‌شود.

لغو مرخصی کارکنان آتش نشانی قم

وی تاکید کرد: همزمان با ایام نوروز در مبادی ورودی و خروجی شهر، پارکینگ حرم حضرت معصومه (س)، بستر رودخانه، مسجد جمکران خود روهای مستقر هستند و برای ایمنی زائران و مسافران بازدید فنی از حرم مطهر و پارکینگ حرم انجام شده است.

جعفری بیان کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در مسیر دسته‌های عزاداری اکیپ‌های عملیاتی مستقر هستند و روز طبیعت نیز در بوستان‌های غدیر، علوی، بنیادی، بوستان مهدی، بوستان فدک، بوستان امام رضا (ع) و مبادی ورودی و خروجی خودروهای آتش‌نشانی مستقر هستند.

مدیرعامل آتش‌نشانی قم با اشاره به تلاش برای خدمت به مسافران و زائران کریمه اهل بیت (س) خاطرنشان کرد: به جهت خدمت به زائران بارگاه کریمه اهل بیت (س) تمام مرخصی‌های کارکنان آتش‌نشانی تا پایان نوروز لغو شد.

جعفری بااشاره به آمار کارکنان آتش‌نشانی قم تاکید کرد: در حال حاضر قریب به 400نفر در 17 ایستگاه آتش‌نشانی قم فعالیت می‌کنند که مرخصی نوروزی همه آن‌ها لغو شد.

آدرس کوتاه :