رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

آمار طلاق در جامعه نگران کننده است/برنامه‌های دستگاه‌ها در امر ازدواج مقطعی نباشد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاندار قم با نگران کننده توصیف کردن آمار طلاق در جامعه گفت: بخشی از طلاق‌ها به دلیل عدم آموزش پیش از ازدواج در زمینه مسائل مرتبط با خانواده است.

استاندار قم مطرح کرد

سید مهدی صادقی امشب در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم که به همت اداره کل ورزش و جوانان استان قم در محل استانداری برگزار شد گفت: با توجه به تعدد ارگان‌ها و تنوع نگرش‌هایی که بر هر ارگان حاکم است نیاز به یک برنامه‌ریزی ثابت داریم که البته در مقام عمل، به هر ارگان وظیفه خاص خودش ابلاغ شود.

وی افزود: طرح‌های ارائه شده برای غنی سازی اوقات فراغت نباید محدود به تعطیلات تابستانی باشد بلکه استمرار این برنامه‌ها در طول سال کاملا ضروری و منطقی است.

استاندار قم محدود کردن برنامه‌های ازدواج آسان به هفته ازدواج را اشتباه توصیف کرد و گفت: جامعه سالم از دل خانواده سالم به وجود می‌آید.

صادقی در ادامه با اشاره به اینکه طرح‌های همه ارگان‌های مسئول در امر ازدواج باید در طول سال اجرا شود گفت: نباید شاهد این باشیم که برنامه‌های مربوط به ازدواج در هفته جوان ارائه شده و این برنامه‌ها فقط به این هفته محدود شوند و استمرار طرح‌ها و برنامه‌ها در طول سال از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: تمام برنامه‌ها و هدف گذاری‌هایی که در کشور طرح‌ریزی می‌شوند با اتکا و امید به جوانان هستند چرا که این‌ها قرار است در آینده کشور را اداره کنند.

استاندار قم با وحشتناک توصیف کردن آمار طلاق اظهار کرد: آمار طلاق در جامعه بسیار نگران کننده است که این به دلیل عدم آموزش پیش از ازدواج در زمینه مسائل مرتبط با خانواده است و در این زمینه باید اطلاعات لازم به زوج‌ها و جوانان ارائه شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه از سوی 50 ارگان برنامه‌های آموزش پیش ازدواج برگزار می‌شود که درخواست ما این است که این برنامه‌ها در طول سال با برنامه‌ریزی دقیق استمرار داشته باشند نه این که صرفا به چشم برنامه‌های ابلاغی و دولتی به آن‌ها نگریسته شود./ فارس

آدرس کوتاه :