جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

امام جواد(ع) برای غیبت حضرت ولیعصر(عج) به زمینه‌سازی پرداختند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

امام جواد(ع) برای غیبت حضرت ولیعصر(عج) به زمینه‌سازی پرداختند


رئیس مرکز تخصصی نماز گفت: بسترسازی برای غیبت امام مهدی(عج) یکی از محورهای فعالیت امام جواد(ع) بود و پیشوای نهم شیعیان اوصاف منتظران و حکومت حضرت را برای مردم بیان می‌کردند.

رئیس مرکز تخصصی نماز:

حجت‌الاسلام صادق کفیل امروز در قم ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار دارای سن کمی بودند، ولی توان علمی بالایی داشتند، مامون مناظره‌های زیادی برگزار می‌کرد تا پیشوای نهم شیعیان را از نظر علمی شکست دهد، ولی امام دارای توان علمی بالایی بودند.

وی خاطرنشان کرد: امام جواد(ع) شاگردان زیادی داشتند و از روش‌های متعددی برای رشد تشیع، ولایت و امامت استفاده کردند، از طرفی امام در نظارت شدید به سر می‌بردند.

رئیس مرکز تخصصی نماز با بیان اینکه امام جواد(ع) نیروهای فراوانی به شهرهای متعدد می‌فرستادند گفت: با توجه به اختناق و فشار شدید آن دوران، امام با سکوت و بی‌تفاوتی دوران زندگی خود را سپری نکرده بودند، پیشوای نهم شیعیان در دربار و حکومت نیروهایی داشتند و مبلغان فراوانی را اعزام می‌کردند که رهگشای مردم بودند.

وی خاطرنشان کرد: مامون در شهادت امام رضا(ع) بدنام شده بود، برای جبران بدنامی خود دخترش را به ازدواج امام جواد(ع) در آورد و امام را به بغداد برد، این حرکت مامون برای بقای حاکمیت و قدرتش بود و در زمان امام رضا(ع) نیز ولایتعهدی را به همین منظور به امام رضا(ع) داد.

کفیل بسترسازی برای غیبت امام مهدی(عج) را یکی دیگر از محورهای فعالیت امام جواد(ع) ذکر کرد و افزود: پیشوای نهم شیعیان اوصاف منتظران و حکومت حضرت را بیان می‌کردند و حتی به شیعیان توصیه می‌کردند که در زمان غیبت امام مهدی(عج) برای فرج دعا کنید.

وی خاطرنشان کرد: اگر فردی در مورد قیام امام مهدی(عج) شک و شبهه‌ای داشت، این امام بزرگوار پاسخگو بودند و امام جواد(ع) فرمودند غیبت حضرت طولانی می‌شود ولی بندگان مخلص، انتظار قیام او را می‌کشند، ولی شکاکان و منکران او را تکذیب می‌کنند.

رئیس مرکز تخصصی نماز یادآور شد: پیشوای نهم شیعیان در بخشی دیگر از سخنان خود می‌گوید حضرت قیام می‌کند، زمانی که یادش از ذهن‌ها رفته است، بنابراین دوران غیبت دوران سختی است و فرد باید در این دوران بتواند دیندار بماند و هشدار می‌دهند که جزو شکاکان نباشید و محکم و استوار بمانید.

وی با اشاره به سخنی دیگر از امام جواد(ع) گفت: این امام بزرگوار فرمودند کسی که با سختی زمانه کنار نیاید، سختی طولانی‌تر می‌شود و در سخنی دیگر فرمودند شخصیت انسان در زیر زبانش مخفی است./ فارس

آدرس کوتاه :