سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

امروز به برکت انقلاب اسلامی روحانیون جایگاه بالایی در جامعه دارند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

امروز به برکت انقلاب اسلامی روحانیون جایگاه بالایی در جامعه دارند


رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به رموز موفقیت‌ انسان‌ها گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی روحانیون جایگاه بالایی در جامعه دارند.

آیت الله مصباح یزدی؛

آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در دیدار با معاون تبلیغ آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه با اشاره به اهم فعالیت‌های انجام شده توسط این معاونت اظهار کرد: تمام فعالیت‌های این معاونت با عنایت خداوند و حضرت ولیعصر (عج) میسر شده است.

وی افزود: برخی از فعالیت‌ها در دوران خاصی که مردم به آن نیاز نداشتند جای تعجب و شگفتی نداشت اما فعالیت‌های مانند فعالیت دانشمندان هسته‌ای در زمانی که ایران در تحریم به سر می‌برد سبب شگفتی و تعجب جهان شد.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه گمان نمی‌کردیم برخی از فعالیت‌های تبلیغی صورت گیرد، گفت: برخی از اقدامات معاونت تبلیغ آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه آرزویی بود که ما دوست داشتیم روزی تحقق پیدا کند که امروز خوشحالیم به این آرزویمان دست پیدا کرده‌ایم.

آیت‌الله مصباح‌یزدی تصریح کرد: فعالیت‌های موفقیت‌آمیز جامعه با عنایت خاص پروردگار و حضرت ولیعصر (عج) است و برخی شاید گمان کنند که این فعالیت‌ها به دلیل تلاش خود مردم است اما باید بدانند که سرشته همه امور جهان به دست پروردگار است.

وی با اشاره به اینکه در فرهنگ دینی و اسلامی به برخی از اصول بی‌توجه بوده‌ایم، گفت: بسیاری از مسائل تنها به ائمه اطهار (ع) مختص نمی‌شود بلکه برخی از امور شامل حال مومنان نیز می‌شود.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) یک طلبه نمونه بودند که به جرأت می‌توانم بگویم تمام موفقیت‌‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب با عنایت حضرت ولی عصر (عج) بوده است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی گفت: یک انسان به چه میزانی ظرفیت ایستادگی در برابر مشکلات و سختی‌ها را دارد؟ امام خمینی (ره) با ایستادگی خود و عنایت الهی موفق شدند به موفقیت‌های بالایی دست پیدا کنند و نام خود را در جهان پرآوازه سازند.

وی بیان کرد: اگر انسان‌ها در فعالیت‌هایشان اخلاص داشته باشند موفق خواهند شد البته این کلام در سخن آسان است؛ اما اگر انسان‌ها می‌خواهند عنایت الهی شامل حالشان شود باید اخلاص داشته باشند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه اخلاص و دوری از تنبلی سبب موفقیت می‌شود، گفت: اگر انسان‌ها این دو اصل را رعایت کنند به طور قطع به جایگاه‌های ارزنده‌ای دست پیدا خواهند کرد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی تاکید کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی روحانیون جایگاه بالایی در جامعه دارند.

آدرس کوتاه :