جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

امسال هزار و 175نفر در قالب طرح کارورزی شاغل می شوند - صفحه اصلی

 

 

امسال هزار و 175نفر در قالب طرح کارورزی شاغل می شوند

امسال هزار و 175نفر در قالب طرح کارورزی شاغل می شوند


مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی در برنامه ی گفتگوی خبری با بیان که طرح کارانه ی اشتغال جوانان شامل کار ورزی،محیط کار واقعی و مشوق های بیمه ای است گفت:در سال جاری از 150 هزار فارغ التحصیل جویای کاردر کشور سهم استان قم 1هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نفر است.

 

کاویانی افزود:کارفرمایانی که به دنبال نیروی کار هستند و دانشجویانی که از مدت فارغ التحصیلی آن ها کمتر از سه سال می گذرد می توانند با ورود به سامانه کارورزی ثبت نام و از تسهیلات بهرمنده شوند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد:طبق آخرین آمار بیش از چهار هزار و دویست نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد پانصد و بیست نفر کارورز و 43نفر کار فرما هستند.

 

مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی درخصوص ارائه ی تسهیلات به کارورزان عنوان کرد: پرداخت کمک هزینه آموزشی هر دو ماه یک بار وپرداخت بیمه ی مسئولیت کارورزان از وظایف این نهاد است.

 

کاویانی در ادامه افزود: کارفرمایانی که کارورزان را به کار بگیرند تا دو سال حق بیمه کار فرما توسط دولت پرداخت می شود.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در ارتباط تلفنی با اشاره به آموزش های مهارتی سالانه 28هزار نفرگفت:سال گذشته 14هزار و پانصد نفر در بخش دولتی و حدود12هزار و پانصد نفر در بخش غیر دولتی داری مجوز سازمان فنی حرفه ای 128ساعت آموزش دیده اند.

 

عطار نیا در ادامه افزود: امسال در طرح مهارت آموزی دانش آموزان  700نفر از مراکز کار و دانش و هنرستان،240 ساعت در محیط کار آموزش دیده اند.

 

مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی با بیان این که در کارگروه اشتغال،الویت در اعطای تسهیلات نیاز به باز تعریف دارد گفت:9الویت سرمایه گذاری دراستان شامل گردشگری،صنایع دستی،فناوری اطلاعات،آی تی،چاپ و نشر،سوهان،مبلمان،کفش ماشینی،سنگ است.

 

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری در ارتباط تلفنی با بیان این که طبق سند آمایش استان الویت با سرمایه گذاری در بخش گردشگری است،گفت:از سال 90 به تدوین بسته های الویت بندی در سرمایه گذاری پرداخته ایم و هر ساله با توجه به الویت ها و نیازهای جدید بسته ها به روز رسانی می شود.

 

آوری فر با بیان این که هماهنگی بین نیاز بازار کار و رشته های تحصیلی وجود ندارد افزود:تعداد دانش آموختگان علوم انسانی در استان بیش از میانگین کشوری است.

 

مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی در پایان با بیان این که امسال امیدواریم در بحث اشتغال به جایگاه خوبی برسیم از ایجاد اشتغال برای 16 هزار نفر در استان خبر داد و گفت:در سه ماهه نخست امسال نرخ بیکاری 12/1درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.