جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

امنیت امروز ایران به واسطه برکت وجودی امام عصر(عج) است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

امنیت امروز ایران به واسطه برکت وجودی امام عصر(عج) است


رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به مشکلات فراوانی که در کشورهای همسایه ایران وجود دارد گفت: با این حال به واسطه خیر و برکتی که امام عصر(عج) دارند بسیاری بلاها از سر مردم ما رفع می‌شود.

آیت‌الله مصباح یزدی؛

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در جمع گروهی از قرآن‌آموزان و مربیان قرآنی استان یزد با بیان اینکه ویژگی انسانی، فراموش کردن توصیه‌ها و برنامه‌های زندگی است، اظهار کرد: البته حکمت الهی بر این است که همواره این نکات را به انسان‌ها یادآوری کند و اگر آدمی این مسیر را بپیماید و حقیقت را بار دیگر به یاد آورد سبب کمال خویش هم خواهد شد.

وی افزود: در چند مورد از انسان‌ها گله شده از جمله اینکه در قرآن آمده است نشانه‌های فراوانی برای یادآوری وظیفه بشر آفریده شده ولی بندگان به آنها توجهی ندارند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه برخی نشانه‌های خدا آنقدر برای ما عادی شده‌اند که اصلا مورد توجه قرار نمی‌گیرند، گفت: تغییر فصل‌ها و زنده شدن زمین مرده زمستان در بهار از جمله این نشانه‌هاست.

وی ادامه داد: امور تکوینی به تنهایی برای سعادت انسان کافی نیستند زیرا حتی اگر شخصی با امور تکوینی زندگی مادی خود را تامین کند، کاری برای دنیای دیگر نکرده است بنابراین خداوند پیامبران را فرستاد تا مردم راه صحیح زندگانی را بیابند و زندگی مادی و معنوی خود یعنی راه سعادت ابدی را پیدا کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به اینکه انسان‌ها قدر پیامبران و کتاب‌های آسمانی را نمی‌دانند، خاطرنشان کرد: هر پیامبری که به سوی قومی نازل می‌شد، مورد مسخره آنان قرار می‌گرفت و عده کمی به او ایمان می‌آوردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه به فرموده قرآن کریم، استهزاء و ترور شخصیتی پیامبران در دستور کار بسیاری از اقوام و امت‌ها قرار داشته است، عنوان کرد: به انبیای الهی نسبت شعر و شاعری، جنون یا سحر و جادو می‌زدند و حتی آن دسته که ایمان آورده بودند هم باز هم به قرآن و دیگر کتاب‌های آسمانی چندان پایبند نیستند و به درستی آن را مطالعه نمی‌کنند تا بکار بندند.

وی گفت: بسیاری از انسان‌ها از عقل خویش استفاده نمی‌کنند، نشانه‌های هدایت را مورد توجه قرار نمی‌دهند و حتی پیامبران و کتب الهی را هم قبول نمی‌کنند و به این ترتیب راه سعادت و نجات را نمی‌یابند.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه در روز قیامت، پیامبر اکرم(ص) از امت خویش شکایت می‌کند که قرآن را نزد خویش مهجور داشته و با آن قهر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: آدمیزاد هم ستمگر و هم ناسپاس است زیرا قدرت نعمت‌های خدا را نمی‌داند، به درستی از آنها استفاده نمی‌کند و حق دیگران را هم ضایع می‌کند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با تاکید بر شناخت صحیح نعمت‌های الهی به عنوان نخستین گام در مسیر درست زندگی کردن افزود: این راه برای انسان قرار داده شده که در هر حالتی بتواند با خدا و امام عصر(عج) ارتباط برقرار کند و آرامش بیابد به این ترتیب که از طریق قلب خویش متوجه آنها شود.

وی با بیان اینکه به فرموده امام عصر(عج) اگر مردم از ایشان غافل شوند ایشان از ما غافل نخواهند شد تصریح کرد: ایشان برای ما دعا می‌کنند و برای حل مشکلاتمان نزد خدا شفیع می‌شوند ولی معمولا مردم به یاد ایشان نیستند.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به مشکلات فراوانی که در کشورهای همسایه ایران وجود دارد گفت: با این حال به واسطه خیر و برکتی که امام عصر(عج) دارند بسیاری بلاها از سر مردم ما رفع می‌شود؛ شایسته است به خاطر این همه خیر و نیکی، از ایشان تشکر کنیم زیرا شکر و قدردانی، در فطرت هر انسانی وجود دارد.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) اضافه کرد: خداوند در وجود بندگان خویش فطرتی نهاده که ارتباطی با مومن یا کافر بودن او ندارد به این ترتیب که انسان‌ها نسبت به کار خیر دیگران تشکر و قدردانی می‌کنند ولی همین بندگان وقتی به خدای خویش می‌رسند همه چیز را فراموش کرده و شکر نعمت به جا نمی‌آورند.

وی ادامه داد: قرآن خود نعمتی است بزرگ از جانب خداوند که بسیاری به آن توجه ندارند و حتی برخی که قرآن می‌خوانند نیز فقط به قرائت آن می‌پردازند در حالیکه قرآن برای این نازل شده که بخوانیم و عمل کنیم البته بدتر آن است که همان آیاتی را که برخی متوجه می‌شوند باز هم بکار نمی‌بندند و این بزرگ‌ترین ناسپاسی است.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه همه این امور به دلیل فراموشکاری انسان‌هاست، گفت: به همین خاطر است که خداوند بندگانش را می‌بخشد وگرنه اگر عمدا چنین کاری انجام شود انسان‌ها دچار عذاب ابدی می‌شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی، حفظ و یادگیری قرآن افتخاری بزرگ برای همه ایرانیان به‌شمار می‌رود.

آدرس کوتاه :