جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

انتقاد عضو جامعه مدرسین از عدم حمایت از تشکل‌های آیینی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انتقاد عضو جامعه مدرسین از عدم حمایت از تشکل‌های آیینی


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار حمایت مسئولین استان از کانون شعرا و مداحان شد و از عدم تخصیص بودجه لازم برای چنین تشکل‌هایی انتقاد کرد.

در دیدار کانون شعرا و مداحان قم مطرح شد

به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام محمدرضا آشتیانی در دیدار با اعضای شورای مرکزی کانون شعرا و مداحان قم با اشاره به محتوای توحیدی اذکار و ادعیه و برنامه‌های عبادی ماه رجب بر لزوم بهره‌برداری از فرصت‌های معنوی در راستای تقرب به خداوند متعال تأکید کرد.

عضو جامعه مدرسین با تبیین جایگاه و ابعاد تأثیرگذاری مداحان و شاعران آئینی بر حفظ روحیه انقلابی بین این قشر و ضرورت صیانت از نفوذ افکار انحرافی به ویژه تفکر جدایی دین از سیاست که منجر به خالی شدن مجالس اهل بیت (ع) از آموزش‌های سازنده و انقلابی اسلام خواهد شد تأکید کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از روند مذاکرات هسته‌ای و حساسیت نمایندگان مجلس در این مورد، از بی‌توجهی برخی از مسئولین نسبت به ارزش‌های دینی و انقلابی انتقاد و تبعیت از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری را در تمام مسائل از سوی همه مسئولین خواستار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توطئه‌های دشمنان علیه ملت‌های مسلمان به ویژه تهاجم عربستان سعودی به مردم یمن اشاره و از سکوت جامعه جهانی و نهادهای بین‌المللی به ویژه حکام کشورهای همسایه به شدت انتقاد کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان با توجه به آثار و برکات گسترده و عمیق اشعار آئینی و مجالس اهل بیت (ع) خواستار حمایت مسئولین استان از کانون شعرا و مداحان شد و ضمن اظهار گلایه از عدم تخصیص بودجه لازم برای چنین تشکل‌هایی اظهار امیدواری کرد مشکلات این کانون با پیگیری مسئولین اجرایی و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و از طریق کمیسیون فرهنگی مجلس مورد رسیدگی قرار گرفته و برطرف شود.

// فارس

آدرس کوتاه :