جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

انجام 16 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انجام 16 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در قم


مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: در سال گذشته 16 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در سطح استان انجام شد و در مقایسه با سال 92 از رشد 21 درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم خبر داد

 به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی قم، سید مجتبی موسوی در جلسه مشترک با بازرسان کارگاهی شعب تامین اجتماعی استان با اشاره به 16 هزار بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در قم اظهار کرد: این تعداد بازرسی علاوه بر بازرسی‌های کارگران ساختمانی، قالیبافان و بازرسی‌های تحقیقی است که صورت می‌پذیرد.

وی با تاکید بر لزوم دقت در بازرسی‌ها افزود: بازرسی از کارگاه‌ها و صنوف باید به گونه‌ای باشد که حق و حقوق هیچ کارگری پایمال نشود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم با بیان اینکه مشاوره صحیح به کارفرمایان در هنگام بازرسی بخشی از وظایف بازرسان تامین اجتماعی است، گفت: سازمان تامین اجتماعی با حفظ حقوق قانونی کارگران و کارفرمایان در زمینه توسعه اشتغال پایدار در جامعه حرکت می‌کند.
وی ادامه داد: با بازرسی صحیح و با دقت می‌توان از تحمیل هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد و اصول فعالیت واحدهای بازرسی در سازمان باید حرکت در این مسیر باشد.
موسوی تصریح کرد: بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در راستای صیانت از حق و حقوق بیمه‌شدگان صورت می‌گیرد.
وی در خصوص کارگاه‌هایی که لیست حق بیمه خلاف ارسال می‌کنند، گفت: ارسال لیست خلاف و یا بیمه‌گریزی از جمله رفتارهای خلاف قانون بوده که در صورت مشاهده و اثبات برابر ماده 97 قانون تامین اجتماعی با کارگاه متخلف برخورد خواهد شد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم یادآور شد: اصلاح رفتار برخی کارفرمایان که لیست حق بیمه خلاف ارسال می‌کنند یا بیمه‌گریزی دارند نیاز به کار فرهنگی دارد که امیدواریم با احیای مجدد معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شاهد اقدامات مثبتی در این زمینه باشیم.
در این جلسه تعدادی از بازرسان نقطه نظرات فنی خود را در زمینه بازرسی از کارگاه‌ها بیان کردند، لزوم حمایت قانونی از بازرسان سازمان، رایزنی با اتحادیه‌ها و اصناف و مشکلات ناشی از نبودن برخی صنوف مانند مبل‌سازی در ردیف صنوف مشمول حمایت بند«و» ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه مشترک بود.

// فارس

آدرس کوتاه :