جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

انجام 387 مورد بازدید از اماکن اقامتی در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انجام 387 مورد بازدید از اماکن اقامتی در قم


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از انجام بازدیدهای نظارتی از 387 مورد اماکن اقامتی در این استان خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم مطرح کرد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی با ارائه گزارشی از عملکرد تیم های نظارتی طی پنج ماهه سال جاری اظهار کرد: چهار تیم نظارتی از جمله نظارت بر واحدهای پذیرایی، واحدهای اقامتی، دفاتر مسافرتی و تاسیسات گردشگری این بازدیدها را انجام داده‌اند.

وی افزود: بازدیدها به صورت هفتگی و روزهای زوج صورت می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با اشاره به نظارت بر هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و واحدهای اقامتی موقت گفت: از 30 هتل 42 مورد بازدید، از 135 واحد اقامتی موقت 112 بازدید، از 24 هتل آپارتمان 30 بازدید و از 53 مهمانپذیر 62 مورد بازدید صورت گرفته است.

رضایی افزود: همچنین از 70 واحد پذیرایی بین راهی 61 مورد بازدید، از هشت سفره خانه سنتی سه مورد بازدید و از 25 مجتمع گردشگری و رفاهی 21 مورد بازید توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است.

وی ادامه داد: به هتل‌ها 20 مورد تذکر و دو مورد اخطار، به واحدهای اقامتی موقت 75 مورد تذکر و 15 مورد اخطار، به هتل آپارتمان‌ها 20 مورد تذکر و یک مورد اخطار، به مهمانپذیرها 40 مورد تذکر و 9 مورد اخطار ، به واحدهای پذیرایی بین راهی 42 مورد تذکر و دو مورد اخطار و به مجتمع‌های گردشگری و رفاهی 9 مورد تذکر داده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم تصریح کرد: همچنین 41 مورد تشویقی به واحدهای اقامتی و پذیرایی به علت ارائه خدمات شایسته به زائران داده شد و از خدمات آنان تقدیر شد.

وی با بیان اینکه در استان قم 56 دفتر خدمات مسافرتی فعال هستند گفت: 19 مورد بازدید از این دفاتر صورت گرفته است و سه مورد تذکر داده شد./ فارس

آدرس کوتاه :