جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

انجمن یاوران وقف در قم تشکیل شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انجمن یاوران وقف در قم تشکیل شد


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم از فعالیت انجمن یاوران وقف خبرداد و گفت: سازمان اوقاف سال قبل پیگیری کرده و راهکار قانونی ارائه شد تا همه افراد بتوانند واقف باشند.

حجت الاسلام عزیزی خبر داد؛

حجت الاسلام علی عزیزی راه‌اندازی ستاد مرکزی انجمن یاوران وقف تشکیل شده است اظهار داشت: بخش‌های مختلفی از جمله دانشگاه‌ها استان و علوم پزشکی، آموزش و پرورش در این ستاد مشارکت دارند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه جهت دهی خیرین برای وقف‌های مورد نیاز جامعه، هدف اصلی تشکیل این انجمن است، افزود: سازمان اوقاف سال قبل پیگیری کرده و راهکار قانونی ارائه شد تا همه افراد بتوانند واقف باشند.

وی با اشاره به وقف‌های جمعی عنوان کرد: در وقف جمعی، سهام وقف در بانک‌ها ارائه شده و توسط افراد خریداری می‌شود و در بانک پس از خریداری وکالت برای وقف داده می‌شود و به این صورت افراد می‌توانند با مشارکت خود در وقف سهیم شوند.

حجت الاسلام عزیزی اجرای طرح استعدادیابی قرآنی در قم را از دیگر طرح‌های اداره کل اوقاف برشمرد و خاطرنشان کرد: این طرح با تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش استان قم و اداره کل اوقاف و امور خیریه دنبال می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در طرح استعداد یابی مسابقه‎ای به شکل عمومی و زیر 18 سال ویژه فرازخوانی که تقلیدی از یک فراز از اساتید برجسته قرآن است برگزار شود و استعدادهای قرآنی استان شناسایی و حمایت شوند.

آدرس کوتاه :