جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

انقلاب اسلامی پایه‌های برخی از کشورهای منطقه را متزلزل کرده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انقلاب اسلامی پایه‌های برخی از کشورهای منطقه را متزلزل کرده است


مدیر حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور گفت: دشمن می‌خواهد بیداری اسلامی که در اثر شعاع انقلاب اسلامی بوده را متوقف کند، چراکه به خوبی می‌داند که انقلاب اسلامی پایه‌های برخی از کشورهای منطقه را متزلزل کرده است.

حجت الاسلام جمشیدی؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی امشب در مراسم گرامیداشت دهه فجر که در مسجد زین‌العابدین (ع) برگزار شد، با بیان اینکه روحانیت و حوزه‌های علمیه برای انقلاب اسلامی خون داده‌اند، اظهار داشت: این قشر از ابتدا تاکنون در کنار مردم برای حماسه‌آفرینی در عرصه‌های مختلف حضور داشته است.

وی با اشاره به اینکه روحانیت در مقابله فتنه‌های مختلف در برابر دشمنان ایستاده است، ادامه داد: در عرصه‌های مختلف تهاجم دشمن، روحانیت با آموزش دادن به مردم آن‌ها را برای مقابله با سیل تهاجمات دشمن آماده کردند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران حوزه‌های علمیه و انقلاب را دارای پیوندی ناگسستنی دانست و گفت: حوزه‌های علمیه رسالت انبیاء را ادامه می‌دهند و نظام اسلامی نیز نعمتی از سوی خداوند است که امروزه به برکت شهیدان، هدایت‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به این جایگاه والا رسیده است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی با حوزه‌های علمیه در هدف خود مشترک است همیشه انبیاء و امت‌های آن‌ها مورد تهاجم شیطان‌ها قرار می‌گرفتند و در انقلاب اسلامی نیز مردم ایران دچار توطئه‌های دشمن خواهند شد اما این آزمایش از سوی خداوند است که باید با پیروزی از آن بیرون بیاییم.

جمشیدی با تأکید بر اینکه دولت‌های استکباری که به دنبال نابودی اسلام هستند از هیچ اقدامی دست نخواهند کشید، عنوان کرد: تا زمانی که به هم عهدی با همرزمان و شهدا پایبند باشیم خداوند با ماست و ملت در این مسیر در مقابل دولت‌های استکباری که مشکلات بسیاری را در قالب تحریم به ما تحمیل کرده‌اند، خواهند ایستاد.

وی با بیان اینکه ابزار دشمن بسیار گسترده است، یادآور شد: آن‌ها نمی‌گذارند مشکلاتشان را دنیا ببینند و دوربین‌هایشان را به سمت ما زوم کرده‌اند اما باید بدانند همانطور که رهبری‌های امام وجود داشته است حرکت انقلاب اسلامی در زمان امروزی نیز رو به پیشرفت خواهد بود.

جمشیدی متذکر شد: در این روزها غرب توطئه جسارت به نبی اکرم را اجرایی کرده است، در صورتی که ایشان مورد علاقه ادیان بسیاری هستند و این حلیه دشمن در گذشته نیز شکست خورده بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جلوگیری از بیداری اسلامی را یکی از توطئه‌های دشمن خواند و تصریح کرد: به این علت دست به توطئه زدند که بیداری اسلامی در منطقه ایجاد شده و با توطئه اقلیت خود بدون پشتوانه فکری اقدام خود را انجام دادند.

وی ادامه داد: سلفی‌ها و وهابی‌ها با ابزار نوین تبلیغی و سوءاستفاده از کانون‌های مقدس و منحصر به فرد مسلمانان در مکه و مدینه که در دست آن‌ها بوده است به همه مذاهب اسلامی توهین کردند و هر عاطفه‌ای را کفر دانسته و به شرک محکوم کردند.

جمشیدی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس با استفاده از سرویس‌های جاسوسی گروه مسلحی را بر اساس افکار مذکور آماده کردند، گفت: در ابتدا این گروه را به پاکستان فرستادند و سپس به صورت سازماندهی شده به عراق و سوریه فرستادند تا بتوانند بی‌منطق‌ترین عقاید را با نام اسلام مطرح کنند.

وی یادآور شد: در عصری که غرب بعد از طی کردن جاهلیت قرون وسطایی برده‌داری خصلت‌های بد ظاهری را کنار گذاشته است این گروه به نام اسلام ناموس‌ها را مورد تجاوز قرار دادند در صورتی که رسانه‌های آمریکایی این حرکت را هدایت می‌کردند.

جمشیدی با اشاره به اینکه دشمن با توطئه اسلام هراسی، استفاده از ابزار رسانه‌ای و توهین به پیامبر اسلام اهداف مشترکی را دنبال می‌کند، افزود: دشمن می‌خواهد بیداری اسلامی که در اثر شعاع انقلاب اسلامی بوده و امروزه در کشورهای منطقه در حال شکل‌گیری است را متوقف کند زیرا به خوبی می‌داند که انقلاب اسلام پایه‌های برخی از کشورهای منطقه را مورد تزلزل قرار داده است.

وی با بیان اینکه امروزه مفتخر هستیم که یک گروه شیعه در مقابل رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کند، اظهار کرد: این گروه نشان دهنده برد بین‌المللی حکومت اسلامی است.

این استاد برجسته حوزه علمیه از رشادت‌های سردار قاسم سلیمانی یاد کرد و گفت: اوباما رئیس جمهور آمریکا می‌گوید اگر چه این فرد دشمن من است اما می‌خواهم با او دیدار کنم، و این موضوع به خوبی قدرت ایران اسلامی را اثبات می‌کند.

وی تأکید کرد: پیشرفت‌های ایران اسلامی دنیا را نسبت انقلابی که منادی اسلام ناب محمدی بوده، حساس کرده به همین علت دشمن به دنبال بد گمان کردن مردم جهان نسبت به اسلام است و از اسلام هراسی و توهین به مسلمانان به عنوان ضلع‌هایی برای نابودی اسلام استفاده می‌کند.

جمشیدی توهین به پیامبر اکرم(ص) را رسوایی برای بشریت مدرن دانست و تصریح کرد: هیچ فردی نخواهد توانست این لکه ننگ را از دامن ارباب‌های سلطه پاک کند و اینکه امروزه فروش قرآن در اروپا و آمریکا چند برابر شده است، نشان می‌دهد که علاقه مردم این کشورها به پیامبر اسلام(ص) بیشتر شده است.

وی با اشاره به نامه رهبر انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی افزود: مردم سختی را به خوبی احساس می‌کنند و این سختی‌ها را امت‌های مختلف کشیده‌اند و اگر استقامت در راه داشتیم خداوند آب پاکی را به ما خواهد چشاند تا با زندگی با سعادت و خوشبختی در راه اسلام ثابت قدم بمانیم.

جمشیدی مطرح کرد: در نامه مذکور پرده‌ای از معارف اسلامی کنار زده و سعی شد که جوانان و مخاطبین از فضای غبارآلودی که دشمن با رسانه‌های خود در افکار جوانان پدید آورده بود، بیرون آورده شوند و باید بازتاب‌های این نامه بررسی شود تا بتوانیم نسبت به دستاوردهای آن آگاهی پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه این نامه در زمانی مطرح شد که افرادی به اسلام و مسلمان توهین کردند، گفت: دشمن با ابزار تبلیغی چهره نامناسبی از اسلام را برای جهان معرفی کرده بود اما این فضا شکسته شده و به خوبی قدرت نفوذ معارف اسلامی به همگان نشان داده شد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور تشریح کرد: مجلس انقلابی در قم باید با شکوه برگزار شود، چراکه پیوند ما با انقلاب و رهبری بسیار زیاد است و این مجلس فرصت مناسبی برای هم عهدی خواهد بود و نباید از سرزنش، ملامت و سختی روزگار خسته شویم زیرا این مشکلات برای امت‌های مختلف اسلامی وجود داشته است.

وی از تاکیدهای امام خمینی (ره) بر استفاده از نیروهای مردمی یاد کرد و افزود: هرچه دشمن توطئه را بیشتر کند نتیجه کار به لطف خداوند بیشتر به نفع مومنین خواهد بود همانطور که این موضوع در طول تاریخ به خوبی قابل مشاهده است.

آدرس کوتاه :