جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

انقلاب های اسلامی منطقه به برکت امام خمینی(ره) است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انقلاب های اسلامی منطقه به برکت امام خمینی(ره) است


رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: حرکت هایی که امروز در گوشه و کنار کشور و خارج از کشور برای قرب به خدا دیده می شود به برکت حرکتی است که امام(ره) در ایران ایجاد کردند که امروز آیت الله العظمی خامنه ای عهده دار هدایت این انقلاب هستند.

آیت الله مصباح؛

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار طلاب مدرسه علمیه دارالسلام تهران اظهار داشت: هرقدر درباره عظمت این نعمت فکر کنیم باز کم است و هرقدر شکر این نعمت را به جای آوریم باز هم جای شکر دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما اعتقاد داریم که خداوند حکیمی این دنیا را آفریده است باید به این سوال توجه کنیم که این دستگاه عظیم و عجیب و دستگاه الهی به چه منظوری تشکیل شده است گفت: به عنوان یک موجود عاقل باید این سوال جدی همواره در دل ما باشد و به دنبال این باشیم که کسی ما را آفریده است چه هدفی داشته است و چگونه می توان به این هدف رسید.

وی با اشاره به اینکه بهترین منبعی که می تواند پاسخ این دو سوال را بدهد قرآن کریم است افزود: خداوند در این منبع دلیل آفرینش و راه های رسیدن به سعادت را بیان کرده است و بهترین منبع برای رسیدن به قرب الهی است.

آیت الله مصباح یزدی تصریح کرد: توجه به این منبع، موجب می شود که راه های قرب الهی را بهتر بفهمیم و بدانیم که خواسته است چه چیزی را به ما بیاموزد.

وی با اشاره به اینکه برای آموختن و یادگرفتن هیچ چیزی مهم تر از این نیست که بفهمیم قرآن چه چیزی بیان می کند گفت: در سایه قرآن است که می فهمیم در میان علوم چه چیزی مهم تر است و چگونه باید از این علوم استفاده کنیم.

وی ابراز داشت: اگر زندگی ما با قرآن محشور شود همه چیز ارزش واقعی خود را برای ما خواهد داشت.

وی خطاب به طلاب جوان بیان کرد: در این دنیای پر آشوب و پر از آلودگی ها، خداوند شما را حفظ کرده است که در سایه قرآن به تحصیل علوم دینی می پردازید و شما باید از این معارف بزرگ الهی استفاده کنید و آنها را در زندگی به کار ببندید.

آیت الله مصباح یزدی گفت: به برنامه هایی که برای شما تهیه شده است خوب توجه کنید و سعی کنید که از آنها استفاده کنید و تنها به فکر گذراندن واحد درسی نباشد و بدانید که برای این برنامه ها سال ها تلاش شده و در آن زحمات چندین نسل نهفته شده است که سعی کرده اند راهی پیدا کنند که از آفت دور باشید.

وی ادامه داد: همه این برنامه ها برای این است که با قرآن بیشتر آشنا شوید و توفیق عمل به قرآن را پیدا کنید و به قرب خدا برسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان که موجود بسیار پستی بود در سایه عمل به قرآن همسایه خداوند می شود گفت: هدف اصلی قرب به خداست که تنها در سایه اطاعت از خداوند به دست می آید که نباید آن را سبک شمرد.

آیت الله مصباح یزدی افزود: ما باید دستورات خداوند را سبک نگیریم و بدانیم که تمام دستورات خداوند دلیلی دارد و تنها با اطاعت از این دستورات است که می توانیم به خدا نزدیک شویم.

وی با اشاره به عرفان های کاذبی که در جامعه پیدا می شود گفت: همه عرفان ها کاذب است و ما را به جایی نمی رساند و تنها اطاعت از خداست که ما را سعادتمند می کند.

آدرس کوتاه :