جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

انهدام باند سارقان منزل در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انهدام باند سارقان منزل در قم


رئیس پلیس آگاهی استان قم از انهدام باند سارقان منزل و کشف ۸ فقره سرقت در قم خبر داد.

رئیس پلیس آگاهی قم خبر داد:

 سرهنگ احمد کرمی با بیان اینکه نظارت بر رفتار مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار یکی از موثرترین و کم هزینه‌ترین راه‌های کاهش جرائم در جامعه است، اظهار داشت: مأموران آگاهی استان از ابتدای سال جاری نسبت به کنترل یکی از سارقان حرفه‌ای استان که دارای ۱۳ فقره سابقه کیفری(سرقت) بود، اقدام کردند.

به گفته وی پس از چندین شبانه روز کنترل متهم، مشخص شد نامبرده با همدستی فردی دیگر که دارای ۱۱ فقره سابقه کیفری است در حال ارتکاب سرقت از منازل در شهرهای قم و محلات هستند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در ادامه با هماهنگی مقام قضائی استان دستور جلب متهمان صادر و اکیپ عملیاتی وارد عمل شد و با همکاری مأموران پلیس راه استان در محور اراک به قم هر دو نفر دستگیر شدند.

وی گفت: در بازرسی از این افراد آلات و ادوات مربوط به سرقت منزل و همچنین تعدادی اسکناس یک دلاری و بیش از ۳۰ عدد پوکه سیم کارت کشف شد.

کرمی افزود: در ادامه از طریق اقدامات فنی محل اختفای همدست متهمان ساکن محلات شناسایی و با اخذ نیابت قضائی نامبرده دستگیر و به قم منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: با اعتراف متهمان به ۸ فقره سرقت منزل دو مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شدند که نهایتاً با شناسایی محل‌های سرقت تحویل مرجع قضائی استان شدند.

۳۰ مغازه فاقد دوربین طمع سارق را برانگیخت

فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری یک سارق مغازه و اعتراف نامبرده به ۳۰ فقره سرقت در قم خبر داد.

سرهنگ هادی دیده‌ور اظهار داشت: مأموران گشت کلانتری ۲۵ قم حین انجام مأموریت در سطح حوزه استحفاظی به فردی مشکوک که پس از استعلام موتورسیکلت وی، سرقتی بودن آن محرز و نامبرده بلافاصله دستگیر شد.

به گفته وی، سپس با توجه به ضد و نقیض‌گویی‌های متهم و حساسیت موضوع، پرونده به دایره تجسس منتقل و تیمی از ماموران این یگان وظیفه رسیدگی به آن را بر عهده گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: سرانجام متهم در تحقیقات تکمیلی به ۳۰ فقره سرقت از مغازه‌های فاقد دوربین اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون تعدادی از مالباختگان شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: تلاش در جهت شناسایی سایر مالباختگان همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم توصیه کرد: شهروندان از نگهداری وجوه نقد بیش از حد متعارف در مغازه خود داری و محل کسب را به دوربین مدار بسته مجهز کنند.

سرهنگ دیده ور گفت: نهایتاً متهم پس از تحویل به مرجع قضائی استان با صدور قرار قانونی راهی زندان شد.

دستگیری ۲۲ سارق و ۶۱ خرده فروش مواد مخدر

فرمانده انتظامی شهرستان از دستگیری ۲۲ سارق و ۶۱ خرده فروش مواد مخدر در نتیجه اجرای دو طرح پلیس قم خبر داد.

سرهنگ هادی دیده‌ور اظهار داشت: طرح تلاش از سوی پلیس قم از بیست و سوم تا ۳۰ خردادماه با هدف برخورد با مخلان نظم و امنیت در سطح استان اجرا شد و در این طرح ۳۴ فروشنده مواد مخدر و ۷ نفر از اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس بر اساس گزارشات مردمی و برابر هماهنگی‌های صورت گرفته با مقام قضائی استان دستگیر شدند.

وی گفت: طرح دوم پلیس استان قم که هر ماه و به صورت مستمر نیز ادامه خواهد داشت از بیست و نهم خردادماه تا سوم تیرماه به اجرا گذاشته شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: این طرح که برای جلوگیری از فعالیت مخرب توزیع کنندگان مواد مخدر اجرا شد ۲۷ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

وی تأکید کرد: برخورد پلیس با توزیع کنندگان مواد مخدر که مناطق را آلوده می‌کنند و هدفشان نابودی نسل جوان و خانواده‌هاست جدی است.

سرهنگ دیده‌ور ادامه داد: همشهریان گزارشات خود را در خصوص اراذل و اوباش، پاتوق استعمال مواد مخدر و فروشندگان مواد به شعبات مواد مخدر در کلانتری‌ها و یا پلیس مبارزه با مواد مخدر واقع در کلانتری ۱۱ شهداء و یا از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه در طرح‌های مذکور بیش از ۵۰ درصد سارقان دستگیر شده اعتیاد داشته‌اند، تصریح کرد: مردم براحتی می‌توانند گزارشات خود را بدون ذکر حتی نامشان در اختیار پلیس قرار داده و بدانند که ما حتی این گزارشات فاقد هویت را نیز بررسی می‌کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان قم در ادامه با اشاره به فصل تابستان و حضور مردم در پارک‌ها و فضای سبز از خانواده‌ها خواست، از استعمال قلیان خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حرکات نامتعارف برخی راکبین موتورسیکلت که عمدتاً سنین زیر ۲۰ سال را شامل می‌شوند، بر لزوم اهتمام خانواده‌ها نسبت به آگاه سازی فرزندانشان تأکید کرد./مهر

 

آدرس کوتاه :